Екснардеп від Блоку Петра Порошенка, один із засновників каналу “Еспресо”, колишній головний редактор газети “Комментарии”, політолог і письменник Вадим Денисенко 21 жовтня презентував книжку “Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків та виборців”, написану у співавторстві з журналістом Юрієм Вишневським. В ексклюзивному коментарі виданню “ГОРДОН” Денисенко розповів, що за мету автори ставили руйнування міфів у політології.
“Вважають, що в політології законів не може бути. Книжку написано для того, щоб розвінчати низку міфів у політології, які вкоренилися як аксіома”, – заявив він.
Книжка “Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків та виборців”, жанр якої Денисенко визначив як нон-фікшн, за його словами, розрахована на широке коло читачів.
“Це не зубодробильні наукові тексти, хоча ми використовували безліч джерел. Книжка адресована людям, які хочуть розібратися в тому, що відбувається, і готові критично мислити. Я наведу простий приклад. Один із законів, описаних у книжці, стосується корупції. Ми живемо в парадигмі, що корупцію буде викоренено, коли у нас буде величезна кількість правоохоронних органів, а всіх корупціонерів саджатимуть довічно. Це цілковита нісенітниця. Боротьба з корупцією починається, коли представники еліти сідають за круглий стіл і домовляються про певні правила гри, порушуючи які ти сідаєш у тюрму або покидаєш країну і втрачаєш можливості впливати на її політику. Довічний строк за корупцію ніяк не вплине на її наявність. Наприклад, під час президентства [Михайла] Саакашвілі у Грузії на побутовому рівні корупцію було викоренено завдяки консенсусу еліт”, – розповів Денисенко.
У книжці кожен із 10 законів політології проілюстровано трьома прикладами з української історії починаючи з 1991 року і міжнародної політики починаючи з 1945-го.
Денисенко пояснив, що 10 законів політології вони з Вишневським вивели з огляду на власний досвід роботи в політичній журналістиці, а також досвід Денисенка як депутата в парламенті.
“Ми намагалися відійти від банальних відповідей на складні запитання – про механізми роботи політики як такої та взаємодію між простою людиною і політиками”, – наголосив він.
Як зазначив Денисенко, він сподівається, що після прочитання книжки виборці по-новому подивляться на процес виборів.
“Що таке вибори? Це підписання суспільного договору між виборцями і президентом, депутатом або мером. І думка виборця за каденцію політика може змінитися кілька разів. Життя змінюється. Виборці задоволені якраз у той момент, коли переміг їхній кандидат. За кілька годин уже може прийти розчарування або, навпаки, закоханість”, – пояснив автор.
Денисенко запевнив, що назва книжки “Політики не брешуть” – це не жарт, а теза, яка відповідає реальності, і один із 10 описаних законів політології.
“Те, що політики брешуть, – це один із міфів. Політику не вигідно брехати. Люди дуже тонко відчувають брехню. І це призводить до обвалу рейтингів. Політики зраджують”, – пояснив він.
Як зазначив Денисенко, він чекає відгуків від представників новітньої української історії – героїв його книжки.
“Думаю, що [шостий президент України Володимир] Зеленський, [перший президент України Леонід] Кравчук, [голова Радикальної партії Олег] Ляшко ще не прочитали книжки. Але я дуже сподіваюся, що вони зроблять це і щось скажуть”, – сказав письменник.
Вадим Денисенко – журналіст (із 1996 року), кандидат філологічних наук, політолог. Один із засновників телеканалу “Еспресо”, колишній головний редактор газети “Комментарии”.
Юрій Вишневський – політичний журналіст із 1993 року.
Книжку “Політики не брешуть. 10 законів взаємодії політиків та виборців” можна придбати тут.