Пропозиція нардепів у порушення домовленості уряду з інвесторами знизити “зелений” тариф на 40–50% коштуватиме Україні $5 млрд. Про це на своїй сторінці у Facebook написав ексголова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Дмитро Вовк.
“Якщо вони нас доженуть, я не зможу поручитися за цілість вашого пенсне”. Ідеї [нардепа від “Слуги народу” Андрія] Геруса знизити на 40–50% тарифи рівнозначні “ПриватБанку №2″, тобто ще $5 млрд збитків для України. Безкарність дозволяє людям тестувати нові грані можливого і неможливого. Лаври [бізнесмена Ігоря] Коломойського, як чемпіона з руйнувань, не дають Герусу спокою”, – заявив Вовк.
У п’ятницю можливе голосування у другому читанні законопроєкту №3658, який передбачає зниження “зеленого” тарифу на основі меморандуму між урядом України, міжнародними інвесторами, за посередництва Європейської енергоспільноти.
Вовк у своєму пості опублікував посилання на новину про те, що нібито Герус обговорював із нардепом від групи “За майбутнє” Ігорем Палицею, яку у ЗМІ пов’язують із Коломойським, поправку до законопроєкту – зниження тарифу на 40–50%.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3168182429928876&id=100002114496889
3 липня нардепи проголосували за цей законопроєкт у першому читанні.
Секретаріат Енергетичної спільноти позитивно оцінив підписання меморандуму між урядом та інвесторами в “зелену” енергетику і підготовку законопроєкту №3658. У заяві було сказано, що для вирішення проблем “зеленої” енергетики і збереження інвестиційного клімату України законопроєкт має бути ухвалено в парламенті до канікул, які розпочинаються в середині липня.
На початку липня конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в “зелену” енергетику і допомогти закріпити вже наявні домовленості законодавчо, пише “Укрінформ”.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дасть Україні змогу заощадити приблизно €2 млрд до 2030 року. Також він зазначив: запропонований для ухвалення в парламенті законопроєкт має повністю ґрунтуватися на положеннях, прописаних у меморандумі.
Енергетична галузь України переживає кризу, державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги. Зокрема, борги державного “Гарантованого покупця” перед інвесторами в “зелену” енергетику перевищили 17 млрд грн.