Журнал “Корреспондент” 9 липня опублікував рейтинг “40 до 40” – список найвпливовіших молодих політиків та чиновників, яким ще не виповнилося 40 років. Повний рейтинг можна прочитати у друкованій версії видання. На 29 місце експерти поставили ексголову Державної податкової служби Сергія Верланова.
Лідерів рейтингу визначали з більше ніж сотні претендентів і оцінювали за шкалою від 0 до 10 балів за впливовість у політиці, медійну популярність і публічну довіру.
“Верланова призначили керівником ДПС у травні 2019 року, а звільнили – 25 квітня 2020 року. Комічно, що ініціатором звільнення Верланова став Ігор Уманський, який сам пробув міністром фінансів менше ніж місяць. Утім експерти дали Верланову 29 місце нашого рейтингу. Адже, незважаючи на всю делікатність ситуації навколо звільнення, Верланов на посаді голови ДПС у яких-небудь корупційних схемах помічений не був. Водночас він майже встиг довести до кінця реформу ДПС”, – ідеться в матеріалі.
Верланов у травні 2019-го виграв конкурс, його призначили керівником ДПС, на той момент він був заступником міністра фінансів. 24 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України звільнив Верланова з посади начальника Державної податкової служби, це сталося після звинувачень із боку Ігоря Уманського, який приблизно місяць обіймав посаду міністра фінансів в уряді Дениса Шмигаля. Він, зокрема, стверджував, що ДПС за часів Верланова влаштовувала “корупційні скрутки з ПДВ”.
Верланов подав в Офіс генпрокурора заяву із проханням зареєструвати кримінальне провадження за фактом неправдивого повідомлення ексміністра фінансів. Печерський районний суд Києва задовольнив заяву Верланова і зобов’язав Офіс генпрокурора зареєструвати кримінальне провадження.