Законопроєкт про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення передбачає, що кожен працівник додатково сплачуватиме від 2 до 7% власної заробітної плати, заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі “5 каналу” 2 липня.
Він додав, що у цьому разі збільшується фіскальне навантаження на підприємства, а гарантій, що люди отримають накопичені гроші через десятки років, немає. Пендзин зазначив, що керувати накопиченнями в разі ухвалення законопроєкту будуть комерційні фонди, відрахування будуть обов’язковими, а держава не нестиме відповідальності за збереження грошей.
“Маючи недавній досвід банкрутства більше сотні комерційних банків, що знаходилися під жорстким контролем НБУ, чи можемо ми довіряти свої кошти новим, зовсім незрозумілим структурам?” – заявив економіст.
Пендзин підкреслив, що за прогнозами падіння ВВП України цього року становитиме від 4 до 7%, і в такій ситуації не варто починати реформу, оскільки вона спричинить зменшення доходів громадян і падіння конкурентоспроможності підприємств.
Законопроєкт №2683 про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення зареєстровано в парламенті 27 грудня минулого року, 20 травня його занесли в порядок денний Верховної Ради.