Дві давні традиції Прикарпаття поповнили перелік нематеріальної культурної спадщини України

Йдеться про культуру традиційної гуцульської сирної пластики та ритуальний чоловічий танець “Сербен”.

Столицею сирних коників вважають село Брустури на Косівщині, де жодне дійство не відбувається без виготовлення цих незвичайних виробів з сиру. Побутує ця традиція також в косівських селах Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка та в Криворівні, Чорному Потоку, Краснику на Верховинщині.

Традицію виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Про це йдеться на сторінці голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук.

Це – обрядовий танець, який виконують лише чоловіки на Великдень біля церкви. А на Провідну неділю, взявшись за руки, танцем обходять ціле село. Розповсюджена традиція також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном – в передмісті Праги (Чехія), Парижа (Франція), в Португалії та Польщі.

“Нематеріальна культурна спадщина є однією з найважливіших складових національної ідентичності українського народу. Вона живе в піснях, умілих руках та душах наших талановитих людей. Йдеться передусім про давні традиції, які передаються з діда-прадіда і притаманні певній території. Прикарпаття – надзвичайно багате на нематеріальну культурну спадщину, яку маємо шанувати, берегти та популяризувати. Адже наша культура – це те, що вирізняє нас з-поміж інших”, – йдеться в дописі.

Читайте також: Україна приєдналась до глобальної співпраці з безпечного розвитку штучного інтелекту

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *