У номінації «Найкращий реалізований об’єкт громадського простору» у категорії «Площі» золотим дипломом та пам’ятним знаком лауреата І ступеня відзначений проєкт площі Митної, над яким працювала НВФ «Рутенія».
У номінації «Найкращий реалізований об’єкт громадського простору» у категорії «Сквери, бульвари» переміг «Сквер. Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні». Про це повідомляють у Львівській міській раді.
Реконструкція площі Митної тривала з 2015-го до 2017 року, і за цей час її не тільки відремонтували, а й перепланували. Йдеться про заміну всіх комунікаційних мереж, ремонт входу у підземний перехід, заміну бетонного покриття, також – реконструкцію фонтану (від тепер так званий сухий) та озеленення. У мощення вмонтували майже сотню світильників, які ведуть до музею скульптора середини XVIII століття, представника пізнього бароко і рококо, зачинателя Львівської школи скульпторів Іоанна Георга Пінзеля, який є головною будівлею площі Митної.
Щодо Меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні, який став лауреатом І ступеня нацпремії з ландшафтної архітектури та садового дизайну, то його авторами є Андрій Лесюк, Марія Яструбчак та Христина Пундак.
Концепція проєкту меморіалу – створення мінімалістичного простору, який передає дух сучасності та увіковічнює пам’ять Героїв, що віддали своє життя в час Революції Гідності.
Меморіал складається з двох частин – площі зі стелою на верхній терасі та пішохідного моста між пагорбами вздовж вул. Кривоноса. Він виводить на терасу з боку вул. Замкової, де облаштовано площу і стелу, присвячену Героям Небесної Сотні.
«Проєкт Меморіалу Героїв Небесної сотні номінований на Першу премію архітектури абсолютно заслужено, тому що цей простір несе не тільки меморіальну функцію, а й став складовою середовища, що дуже важливо, – цитує пресова служба ЛМР головного архітектора Львова Антона Коломєйцева. – Звісно, у меморіалі дуже сильна символічна складова – в ньому можна згадати нещодавні трагічні для України події. З іншої сторони, це місце стало популярною точкою для гостей Львова, куди можна піднятися, щоби оглянути силуети міста».
Варто додати, що оцінювало номінантів Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну поважне міжнародне журі. За повідомленням L&A. Ландшафт і Архітектура, до його складу входили відомі урбаністи, ландшафтні архітектори та дизайнери з Латвії, Ірландії, Бельгії та України.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото «Дню» надали у Львівській міській раді.