На одній зі стін розміщена детальна карта затопленого колись села Бакоти.
На Бакоті, що у Хмельницькій області, активісти створили новий артоб’єкт. На цей раз — зупинку-музей. Про це Суспільному розповів директор “Туристично-інформаційного центру” Староушицької громади Андрій Захарко.
За його словами, раніше по дорозі до оглядового майданчика на Бакоту стояла стара бетонна зупинка.
“Нещодавно активісти задекорували цю зупинку. Тепер одна зі стін цього павільйону – детальна карта Бакоти, за планом 1946 року та з доповненнями 1970 років. Цього села давно немає, але воно все ще живе в пам’яті бакотян”, – каже Андрій Захарко.
>Детальна карта Бакоти, розмальована на одній зі стін зупинки, вересень-2024. Андрій Захарко
За словами Андрія, стелю зупинки прикрашають фото затопленої Бакоти, якими поділився відомий уродженець цього села, екскурсовод та автор багатьох книжок про цю місцевість Тарас Горбняк.
“Тепер на Бакоті є ще один артоб’єкт, який можна відвідати і дізнатись більше про історико-культурний контекст регіону”.
>На стелі зупинки розміщені фотокартки села Бакоти, затопленого у 1980-х роках. Андрій Захарко
За його словами, у Староушицькій громаді останні 3 роки активно розвивається культурний туризм.
“Тут створено вже понад 20 муралів, безліч артоб’єктів, картин, музичних кліпів та інших культурних продуктів завдяки митцям, які приїжджають в громаду та надихаються нею. Туристична привабливість регіону покращується, що, в свою чергу, призводить до його економічного розвитку”, – додав чоловік.
До теми: «Ділимося хлібом»: у Бурштині 10 ветеранів випекли близько 30 солодких завиванців