Документальна стрічка про сексуальні злочини росіян стала найкращим фільмом на кінофестивалі у Празі

“Він повернувся” (He Came Back) — документальний фільм про сексуальні злочини, скоєні під час російської окупації Київської та Херсонської областей на початку 2022 року.

Документальний фільм-розслідування про сексуальні злочини росіян на тимчасово окупованих українських територіях “Він повернувся” від Kyiv Independent переміг на кінофестивалі Press Play у Празі. Про це розповідає Kyiv Independent, передає Суспільне Культура.

Дві жінки погодилися розповісти журналістам про те, що їм довелося пережити і як вони шукають справедливості. Вдалося встановити особи обох солдатів, які вчинили зґвалтування, та їхніх командирів. Журналісти навіть змогли реконструювати події злочину.

У Kyiv Independent зазначають, що з початку повномасштабного вторгнення українські правоохоронці зафіксували 292 випадки сексуального насильства, але ця цифра, ймовірно, є далеко не остаточною.

Над фільмом працювала журналістка Олеся Біда.

“Важко радіти, бо тема і час  геть не відповідні. Та це щось, що нарешті змусило усміхнутися в ці темні дні. Нехай наш голос звучить ще гучніше!” — написала вона у Facebook.

Серед інших членів команди видання над проєктом працювали Віталій Гавура, Макс Якобчук, Костянтин Нечипоренко та Євгенія Моторевська.

Головна редакторка Kyiv Independent Ольга Руденко розповідає, що їй врізався у пам’ять брейншторм назви майбутнього документального фільму — оскільки безособове “він” автоматично сприймається жінками загрозливо.

“А тепер у фільму є перша нагорода. Кожна нагорода  це нагода ще раз підсвітити на міжнародній арені тему російських воєнних злочинів, тому ми їм справді радіємо”, — додає вона.

Press Play Prague — європейський кінофестиваль, який зосереджений на роботах про журналістику і має на меті висвітлити її вплив крізь призму кіно.

Фестиваль відбувався у Празі з 8 по 12 жовтня. Загалом у програмі показали понад 20 фільмів. У двох конкурсних категоріях змагалися шість повнометражних і шість короткометражних документальних стрічок.

Читайте також: 5 сучасних українських фільмів, які заборонені для перегляду в Росії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *