За даними освітнього омбудсмена станом за кордоном на грудень 2023 року могло перебувати більше мільйона українських школярів.
Українські учні, які перебувають за кордоном, можуть навчатися у 2024-2025 навчальному році, зберігаючи зв’язок з Україною. Відповідно до статті 55 Закону України «Про освіту» батьки мають право обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму навчання, інформують на сайті освітнього омбудсмена.
Тож, українським школярам пропонують чотири форми навчання, які допоможуть отримувати знання з українських предметів.
Дистанційна форма з вивченням усіх предметів:
організація здобуття освіти за дистанційною формою здійснюється виключно за бажанням учнів, їх батьків. Батьки створюють належні та безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини, яка здобуває освіту за дистанційною формою. Якщо в закладі освіти, де навчається дитина, немає дистанційних класів, слід звернутися до директора закладу або до управління освіти й вони проінформують про заклади освіти, в яких є такі класи.
Дистанційне навчання з вивченням предметів українознавчого компонента:
у дистанційних класах з вивченням українознавчого компонента учні й учениці зможуть вивчати тільки предмети українознавчого компонента. Освітній процес організовують відповідно до типової освітньої програми.
Тижневе навантаження становить від шести годин у початковій до восьми в старшій школі. Заклади загальної середньої освіти зараховуватимуть оцінювання з предметів, спільних для закордонних і українських шкіл. Перелік закладів, у яких формують класи можна переглянути на дашборді.
Сімейна форма навчання:
індивідуальна форма навчання, яку самостійно організовують батьки, законні представники дитини в домашніх умовах. Сімейну форму навчання організовують в кожному закладі освіти за запитом батьків.
Екстернат:
екстернат передбачає самостійне вивчення освітньої програми протягом навчального року та проходження річного оцінювання та атестації у закладі загальної середньої освіти. Таку форму навчання у закладі освіти організовують за запитом батьків.
Нагадаємо, що для перезарахування результатів навчання, які українські учні здобули за кордоном, у Міносвіти затвердили калу співвіднесення систем оцінювання різних країн та української 12 – бальної системи. Тож учні можуть перезараховувати оцінки з предметів, спільних для обох країн. Решту предметів – українознавчий компонент, вони можуть вивчати відповідно до модифікованих програм і проходити оцінювання дистанційно.
Учні, які одночасно навчаються у школі за кордоном і в закладі освіти України, мають можливість скласти річне оцінювання перед початком наступного навчального року.
Річне оцінювання здійснюють на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок.
До теми: На Прикарпатті однокласники зачинили хлопця у вбиральні, де його покусав рій ос