Для перетинання адміністративного кордону з окупованим Кримом громадянам знадобиться результат ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію. Про це 15 липня поінформував офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
“З 15 липня 2020 року окупаційною адміністрацією РФ, яка діє на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, скасовано проходження 14-денної обсервації для всіх осіб, які перетинають адміністративну межу у бік тимчасово окупованого півострова. Для в’їзду на територію тимчасово окупованого Криму необхідно мати при собі медичний документ російською або англійською мовою, який підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на наявність коронавірусу методом ПЛР”, – ідеться в повідомленні.
В офісі омбудсмена підкреслили, що “тест має бути зроблений не більш ніж за три дні до прибуття на територію півострова”.
“У разі відсутності такого документа громадяни мають упродовж трьох днів пройти відповідне тестування за власні кошти”, – пояснили у відомстві.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Через коронавірус роботу пунктів пропуску на територію Криму було зупинено 17 березня. 15 червня повідомляли, що робота всіх контрольних пунктів в’їзду-виїзду на адміністративному кордоні окупованого Криму і Херсонської області відновлено.
За даними на 15 липня, на підконтрольній уряду України території зареєстровано 55 607 випадків коронавірусної інфекції. Померло 1427 хворих із COVID-19, одужав 28 131 пацієнт.