Депутати Ради оскаржили в Конституційному Суді право президента призначати голову Держбюро розслідувань

58 депутатів Верховної Ради оскаржили в Конституційному Суді положення закону про Державне бюро розслідувань, які стосуються призначення очільника відомства. Про це повідомляє пресслужба суду.

Депутати оскаржили окремі положення закону України “Про Державне бюро розслідувань” від 12 листопада 2015 року №794-VIII (зі змінами), зокрема надання президенту можливості визначати організаційну структуру бюро і трьох осіб, які входять до складу конкурсної комісії, а також можливості затверджувати положення про раду громадського контролю та порядок її формування за поданням директора бюро.

“Обсяг та межі повноважень президента України визначаються виключно Конституцією і не можуть бути розширені законом або іншими нормативними актами”, – ідеться у зверненні.

На думку авторів подання, закон про ДБР наділяє президента повноваженнями, які належать до сфери компетенції Кабінету Міністрів, а саме наділяють повноваженнями президента звільняти і призначати голову ДБР.

“Опосередковане підпорядкування ДБР президенту України створює загрозу незалежності правоохоронного органу і призводить до додаткової концентрації влади у виконавчій гілці”, – ідеться в поданні.

Закон про Держбюро розслідувань Верховна Рада ухвалила 2 листопада 2015 року, і він є частиною так званого пакета безвізових законів. У листопаді 2017 року обрали керівництво ДБР. Директором Держбюро розслідувань став експрокурор Роман Труба на підставі рішення конкурсної комісії, його призначав тодішній президент Петро Порошенко. ДБР розслідує правопорушення вищих посадовців, правоохоронців, суддів і тих, хто скоїв військові злочини.

3 грудня Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які передбачають звільнення Труби і перезапуск роботи бюро. Зеленський підписав відповідний закон 24 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *