Глава комітету Бундестагу Німеччини з економічних питань та енергетики Клаус Ернст закликав владу Німеччини сформувати контрзаходи після того, як у Сенаті США пригрозили санкціями німецькому порту Мукран через будівництво “Північного потоку – 2”. Про це йдеться в заяві німецького політика на його сайті 7 серпня.
“Цей лист [який американські сенатори надіслали операторам порту Мукран] неможливо перевершити за зухвалістю. Той факт, що штат і місто зараз під прямою загрозою санкцій США, – нестерпний”, – заявив Ернст.
Він закликав німецьку владу порушити питання про ефективні контрзаходи, наприклад, про штрафні тарифи на скраплений природний газ у США.
“Рубікон явно було перейдено”, – описав політик дії сенаторів США.
Ернст зазначив, що погрози порту означають погрози і місту Зассніц, де він розташований, і землі Мекленбург – Передня Померанія, на території якої розташоване місто. За словами Ернста, місту належить 90% порту, а землі – 10%.
Глава комітету дійшов висновку про те, що влада США посилюватиме тиск на Німеччину.
Порт Мукран є основним перевальним пунктом для суден, що беруть участь у будівництві газопроводу “Північний потік – 2”, повідомило АР.
“Північний потік – 2” має пов’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його фінансують російський “Газпром” і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall та Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Очікували, що будівництво газопроводу завершиться до кінця 2019 року, але потім запуск “Північного потоку – 2” перенесли на кінець 2020 року.
Будівництво газопроводу було заморожено після того, як у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти газопроводів “Турецький потік” і “Північний потік – 2”. Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва “Північного потоку – 2” і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладники. На момент припинення робіт залишалося укласти по дну Балтійського моря 160 км труб, повідомило видання Neftegaz.ru.
21 липня Палата представників – нижня палата Конгресу США – ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції за “Північний потік – 2”. 23 липня 2020 року Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету з новими санкціями щодо “Північного потоку – 2” .
Перед переданням на підпис Трампу версії документів, ухвалених Палатою представників і Сенатом, мають погодити.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають “Північний потік – 2” загрозою для енергетичної безпеки Європи.