День Незалежності, три Спаси й Успенський піст: На які дати варто звернути увагу в серпні

Докладний календар свят, вихідних і пам’ятних дат на серпень 2020 року

На календарі 31 липня, і до кінця літа залишилося майже нічого, а це означає, що саме час скласти докладну карту вихідних, свят, та й просто пам’ятних дат на останній літній місяць. А розгулятися тут дійсно є де.

11 вихідних за місяць

У серпні 2020 року в українців буде 11 вихідних днів і 20 – робочих. Про це йдеться у нормах, затверджених Кабінетом міністрів України.

Оскільки 24 серпня Україна відзначає День Незалежності, вихідними будуть 22, 23 і 24 серпня

Офіційні вихідні в серпні 2020 року – 1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 24, 29, 30 серпня.

Від Дня інкасатора до Дня незалежності

Одним з найголовніших державних свят, які припадають на серпень, як вже згадувалося, є День Незалежності України. Його ми будемо відзначати 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, який став початком створення держави Україна в її сучасному вигляді.

Але серпень примітний не тільки цією датою: у ньому є ще чимало державних, міжнародних і навіть всесвітніх свят.

Так 1 серпня українці відзначають День інкасатора.

На 2 серпня у цьому році випадає День Повітряних сил Збройних сил України, який з 2007 року, згідно з чинним законодавством, заведено відзначати щорічно у першу неділю серпня.

Цікаво, що із затвердженням дати святкування Дня Повітряних сил ЗСУ в нашій країні було скасовано День військ протиповітряної оборони, який раніше відзначався щорічно в першу неділю липня.

На 5 серпня припадає Міжнародний день світлофора. Його встановили на цю дату в пам’ять про подію, яка відбулася в 1914 році в американському місті Клівленді. Вважається, що саме цього дня з’явився перший попередник сучасних світлових регулювальників руху.

8 серпня в Україні відзначатимуть ще один професійне свято військовиків – на цей раз День військ зв’язку Збройних сил України.

Крім нього, на цю дату також випадає Міжнародний день котів, а також Міжнародний день альпініста.

9 серпня вважається Міжнародним днем корінних народів світу. Оскільки для українців це свято незвичне, зупинимося на ньому детальніше.

Пам’ятну дату встановили за ініціативою Генеральної асамблеї ООН у 1994 році з метою звернення уваги громадськості на необхідність збереження корінних народів на планеті, захисту їхніх прав, багатства культури і надбання.

За оцінками ООН, корінні народи зараз становлять близько 370 млн осіб, які проживають у більш ніж 70 країнах. У світі налічується не менше як 5 тис. різних груп корінних народів, які представляють різні культури наявного різноманіття нашої планети. Вони становлять понад 4 тис. різних мов з 6,7 тис. відомих. Сьогодні більшість мов корінних народів перебувають під загрозою зникнення, а права їхніх носіїв продовжують порушуватися.

На 9 серпня цього року випадає День будівельника, а також День працівників ветеринарної медицини. В Україні ці професійні свята заведено відзначати щорічно у другу неділю серпня.

А 12 серпня відзначають Міжнародний день молоді. Це свято було встановлено на рівні ООН у 1998 році. Його головна мета – висвітлення проблем молоді, захист її прав і свобод в міжнародному аспекті.

13 серпня вважається неофіційним Всесвітнім днем шульги.

Звучить дещо кумедно, але багато хто вважає, що дату необхідно затвердити офіційно на міжнародному рівні, адже йдеться про цілком серйозну проблему – дискримінацію людей, які переважно користуються лівою рукою. Приміром, більшість обладнання орієнтовано на правшів, тому шульгам доводиться робити неприродні для них рухи, що призводить до стресу і травм на виробництві.

15 серпня українці будуть відзначати День археолога, за ним – Всесвітній день бездомних тварин 18 серпня, День пасічника і Всесвітній день гуманітарної допомоги (19 серпня).

23 серпня випадає ще одне важливе державне свято – День прапора України.

Цей день не вважається вихідним, але традиційно в країні проходить цілий комплекс урочистих заходів, зокрема проведення щороку офіційної церемонії підняття Державного прапора України в обласних і районних центрах, інших населених пунктах України за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

У всьому ж світі в цей час відзначають День пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.

На 29 серпня у цьому році припадає День авіації України, який заведено відзначати в останню суботу серпня.

30 серпня українці будуть відзначати День шахтаря.

Чим багатий церковний календар

У православному церковному календарі серпень – місяць дуже примітний. На цей період випадає відразу кілька двунадесятих неперехідних свят – Преображення Господнє та Успіння Пресвятої Богородиці.

Перший відзначається 19 серпня в пам’ять про явлення Божественної величі і слави Ісуса Христа перед трьома найближчими учнями під час молитви на горі, другий встановлено 28 серпня в пам’ять про поховання Божої Матері в Єрусалимі.

Крім цього, у церковному календарі вважається святковим 2 серпня – день пам’яті пророка Іллі, або Ільїн день. Святий є одним з найшанованіших у слов’ян, тому в Україні, крім традиційних богослужінь у цей день, також проходять народні гуляння.

Потім важливо виділити 14, 19 та 29 серпня – це дати так званих Спасів, які через особливості богослужіння в народі прозвали Медовим, Яблучним і Горіховим. Всі три свята встановлено церквою на честь Господа Ісуса Христа, і вони ніби зв’язують між собою дні Успенського посту, який триває з 14 по 28 серпня.

Зокрема, 14 серпня у день початку Успенського посту відзначають Перший Спас – Походження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, 19 серпняДругий Спас, який збігається з Преображенням Господнім, 29 серпня – Третій Спас – пам’ять Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа.

Багатьох, напевно, зацікавило, а що ж власне таке Успенський піст. Це один з чотирьох багатоденних постів церковного року, який, як зазначалося, припадає на другу половину серпня. Його встановлено на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці, і він багато в чому схожий з Великим постом. Зокрема, у ці дні з трапези виключаються м’ясні, молочні продукти і яйця, риба дозволяється тільки у свято Преображення Господнього.

Іншими словами, по днях тижня меню виглядає наступним чином:

у понеділок, середу і п’ятницю — сухоїдіння; щовівторка і щлчетверга — варена їжа без олії; у суботу і неділю допускаються рослинна олія і вино;

У свято Преображення Господнього, як зазначалося, можна споживати рибу, олію та вино, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, якщо воно припадає на середу або п’ятницю, дозволяється риба, а розговіння переноситься на наступний день; якщо на інші дні тижня, то посту немає.

Крім цього, в народі заведено відзначати починаючи з останньої неділі серпня так зване свято жнив. Воно також пов’язане із церквою, проте святкується залежно від волі тієї чи іншої громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *