Міністерство фінансів США 23 вересня внесло зміни до положення про контроль за іноземними активами Куби, розширивши санкції проти країни. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті мінфіну США.
Мета введення обмежень – “позбавити джерела доходів кубинський режим”, заявили у відомстві.
“Зміни обмежують проживання на деяких об’єктах власності на Кубі; імпорт алкогольної та тютюнової продукції кубинського походження; відвідування або організацію професійних нарад чи конференцій на Кубі; участь і організацію деяких публічних виступів, клінік, семінарів, конкурсів та виставок на Кубі”, – указано в релізі.
Зміни набудуть чинності після їх опублікування у Федеральному реєстрі, імовірно, це відбудеться 24 вересня.
Президент США Дональд Трамп 23 вересня пояснив, що відповідно до змін, американцям буде заборонено проживати у приміщеннях, що належать кубинському уряду, та імпортувати кубинські сигари й спиртні напої, повідомляє пресслужба Білого дому.
“Ці дії гарантують, що американські долари не фінансуватимуть кубинського режиму і перейдуть безпосередньо до кубинського народу. Це велика різниця. Велика різниця, правда”, – сказав він.
Наприкінці 2014-го – на початку 2015 року за президента США Барака Обами і президента Куби Рауля Кастро країни домовилися про відновлення дипломатичних відносин. Тоді ж Конгрес США на прохання Обами виключив Кубу з переліку держав – спонсорів тероризму. У травні 2020-го Reuters повідомило, що Штати можуть знову занести Кубу в цей перелік.
У червні 2017 року новий президент США Дональд Трамп оголосив, що скасовує односторонні кроки попередньої адміністрації щодо нормалізації відносин із Кубою. З 9 листопада 2017 року США посилюють санкції проти Куби. Міністерство фінансів США заборонило громадянам, які перебувають під юрисдикцією США, проводити фінансові операції зі структурами, контрольованими або які діють від імені кубинської армії, розвідки і спецслужб.
Чергові обмежувальні заходи США проти Куби набули чинності 5 червня 2019 року.