Експрем’єр-міністр Лівану Рафік Харірі загинув унаслідок вибуху 2005 року. Винним в організації його вбивства, який поклав початок багаторічному протистоянню між політичними силами Лівану, Спецтрибунал ООН щодо Лівану визнав члена угруповання “Хезболла” Селіма Аяша, пише Reuters.
Суд заявив, що прямих доказів причетності до вбивства керівництва “Хезболли” виявити не вдалося, проте воно було явно політично мотивованим терористичним актом.
Аяша і ще трьох обвинувачених судили заочно, оскільки їхнє місцеперебування невідоме. Аяша офіційно визнали винним у терористичному нападі й убивстві Харірі та ще 21 людини. Вирок буде оголошено пізніше, йому може загрожувати довічне ув’язнення. Решту фігурантів справи виправдали.
“Хезболла” заперечує свою причетність до вбивства Харірі. Лідер угруповання Саєд Хасан Насралла заявив, що підтвердить невинуватість будь-якого члена, навіть якщо того суд визнає винним.
Слухання у справі про вбивство Харірі почалися в Гаазі (Нідерланди) у Спеціальному трибуналі у справах Лівану 16 січня 2014 року.
Це перший випадок розгляду в міжнародному судовому органі справи про тероризм.
Рафік Харірі, прем’єр-міністр Лівану в 1990-х, а потім у 2000–2004 роках, загинув разом зі ще 22 людьми внаслідок потужного вибуху в Бейруті (столиця Лівану) в лютому 2005 року.
Протестний рух проти цього вбивства привів до виведення з Лівану військ сусідньої Сирії, яка фактично тривалий час окупувала країну.
Рух “Хезболла”, який є союзником влади Сирії, заперечує свою причетність до вбивства.
Спеціальний трибунал щодо Лівану було створено під егідою ООН.