В Україні хочуть провести масові перевірки закладів громадського харчування, ринків і громадського транспорту щодо дотримання протиепідемічних норм. Про це 20 червня повідомило Міністерство розвитку громад і територій за підсумками засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У засіданні взяли участь міністр розвитку громад та територій, перший заступник керівника комісії Олексій Чернишов і глави областей, де зафіксовано високі показники захворюваності на коронавірусну інфекцію.
Чернишов сказав, що зростання кількості нових випадків коронавірусу в Україні – “це результат низької соціальної відповідальності як із боку громадян, так і з боку комерційних та інших підприємств”.
“Тож необхідно терміново провести коригування протиепідемічних заходів у бік посилення контролю. Прошу та закликаю дотримуватися соціальної дистанції та маскового режиму у громадських місцях. Особливу увагу прошу звернути на роботу та дотримання закладами громадського харчування встановлених на час подолання пандемії норм”, – закликав міністр.
Він сказав, що відновлення роботи закладів громадського харчування в деяких випадках призвело до порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог.
“Укртрансбезпеці, Держспоживслужбі, Національній поліції буде доручено посилити нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних норм; забезпечити здійснення заходів державного контролю за дотриманням об’єктами торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринками, закладами громадського харчування правил, встановлених Міністерством охорони здоров’я, і посилити контроль за дотриманням протиепідемічних норм при перевезенні пасажирів міським транспортом, а також приміським залізничним транспортом та автомобільним транспортом приміського й міжобласного сполучення”, – поінформувало міністерство про підсумки засідання.
Чернишов уточнив, що вже цього тижня Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів має провести не менше ніж 10 тис. перевірок закладів громадського харчування.
Карантин в Україні запровадили 12 березня. З 11 травня обмеження почали пом’якшувати. 20 травня Кабмін продовжив їх до 22 червня, але запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі надали право послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації. 17 червня уряд продовжив адаптивний карантин до 31 липня, незважаючи на суттєве зростання захворюваності на COVID-19.
Протягом останньої доби коронавірус в Україні виявили ще у 681 людини. Загальна кількість підтверджених випадків інфікування в Україні зросла до 37 241, померло 1012 осіб, одужало 16 642.