Через зростання тарифу на передавання електроенергії знизиться виробництво і зросте безробіття – Федерація роботодавців України

Якщо в Україні зросте тариф на передавання електроенергії, це промислове виробництво скоротиться, а безробіття зросте, повідомляють у заяві Федерації роботодавців України (ФРУ), розміщеній на сторінці голови Ради ФРУ Дмитра Олійника у Facebook.

“Зростання тарифів на передачу, диспетчерське управління та розподіл електроенергії, навіть у два рази замість попередніх чотирьох, як це пропонує НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.  – “ГОРДОН”), стане додатковим негативним чинником для втрати конкурентоздатності промислової продукції українських виробників як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Зниження конкурентоздатності української продукції призведе до скорочення виробництва і, як наслідок, до зростання рівня безробіття в Україні”, – ідеться в заяві.

Це вплине й на інші галузі економіки, а також на громадян країни, додали у ФРУ.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1319260144934501&id=100005515845604

24 червня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, мала намір підвищити в чотири рази тарифи “Укренерго” на передавання і диспетчеризацію електроенергії, пов’язавши це з виконанням меморандуму уряду з інвесторами в зелену енергетику.

Підвищення тарифу на електроенергію більше ніж на чотири-п’ять центів за кВт збільшить собівартість продукції підприємств-експортерів, що знизить їхню конкурентоздатність на світових ринках, зазначив економіст Сергій Блінов.

Віцепрезидентка Асоціації водоканалів України – “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій заявила, що підвищення тарифів “Укренерго” на передавання електроенергії призведе до зростання тарифів на воду, пише “РБК-Україна”.

Кабінет Міністрів має втрутитися в ініціативу НКРЕКП, заявив народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко, коментуючи плани регулятора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *