Зазначається, що з лютого 2022 року щонайменше 1674 лікарі з числа українських біженців подали заяви, що хочуть отримати лікарську ліцензію в Німеччині.
Більшість лікарів-біженців з України все ще не можуть працювати в Німеччині через бюрократичні процеси. Про це пише DW, передає Суспільне.
Наразі, за даними газети Welt am Sonntag, схвалили лише 187 заявок.
Час очікування лікарської ліцензії затягується не тільки для українців. Лікарям із країн, що не входять до ЄС, зазвичай потрібно від 15 місяців до трьох років між подачею заяви та отриманням ліцензії на медичну практику у ФРН.
Голова Федерації лікарень Німеччини Геральд Гасс заявив про “катастрофічний результат”. Він розкритикував надмірну німецьку бюрократію.
“Ми просто не можемо більше дозволити собі залишати кваліфікованих працівників на допомозі замість того, щоб направляти їх туди, де вони терміново потрібні й хочуть працювати”, — сказав він.
Як відзначає DW, більшість лікарів у Німеччині думають про те, щоб піти з професії ще до пенсії — через стрес і велику кількість роботи і пацієнтів. Дедалі більше медиків схильні працювати не на повну ставку. Крім того, із сотень тисяч німецьких лікарів уже близько 80 тисяч найближчими роками вийдуть на пенсію.
4,,3 млн людей, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, користувалися статусом тимчасового захисту в країнах ЄС станом на 31 травня. 98% із них — громадяни України. Відповідні дані оприлюднив Євростат 9 липня.
Федеральний уряд Німеччини відкинув примусове повернення біженців з України, які не погодяться на роботу у ФРН. Раніше таке запропонував представник правоцентристської партії “Християнсько-соціальний союз” (ХСС).
Читайте також: Зеленський показав літаки F-16 в Україні