Штраф, накладений Антимонопольним комітетом, виплатила одна з тютюнових компаній, а це означає, що і з інших фігурантів цієї справи можуть його стягнути, написав головний редактор “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов у своєму Facebook.
“24 липня один із найбільших виробників сигарет “Імперіал Тобакко” виплатив 460 млн грн штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України за монопольну змову ОО Tedis і чотирьох виробників сигарет. Сигаретна монополія Бориса Кауфмана, заради впливу на яку президент Володимир Зеленський призначив на посаду голови АМКУ сестру своєї подруги з Кривого Рогу Ольгу Піщанську, дістала першу велику пробоїну. Штраф у розмірі 460 млн від “Імперіал Тобакко” – це колосальний прецедент. Штраф показує, що в держави є достатні важелі впливу на імперію Кауфмана – суди підтримують рішення АМКУ, і якщо заплатила одна компанія, отже, стягнути можна всі 6,5 млрд з усіх учасників схеми”, – вважає журналіст.
Він додав, що цей прецедент стане прикладом для інших бізнесменів.
“Так, нехай судяться, так, нехай оскаржують, але гроші на рахунку в держави змусять монополістів задуматися – чи треба продовжувати ту схему з допомогою найнятих для прикриття політиків? На жаль, сам Tedis від штрафів до державного бюджету рятує… оточення самого Зеленського, а конкретно – голова СБУ Іван Баканов. Tedis працює і намагається відсудити навіть штраф 2016 року, який досі (!) компанія не виплатила в повному обсязі. Навряд чи це можуть здійснювати без санкції президента. Якби не підтримка Кауфмана з ОП, то всі 6,5 млрд уже були в бюджеті, а монопольна схема Tedis уже б давно розвалилася”, – пише Бутусов.
Антимонопольний комітет України 10 жовтня 2019 року заявив, що наклав на чотирьох виробників і одного дистриб’ютора – Tedis Ukraine – сигарет штраф на загальну суму 6,5 млрд грн за антиконкурентні узгоджені дії. В АМКУ заявили, що великі компанії – виробники сигарет домовилися працювати тільки з одним дистриб’ютором – Tedis Ukraine, у такий спосіб вони перешкоджали появі на ринку нових гравців. Виробники оскаржують це рішення в суді.
“Але одразу після початку судів щодо стягнення цього штрафу президент Зеленський домігся звільнення голови АМКУ Юрія Терентьєва і призначив на цей пост довірену людину своєї сім’ї (кумівство, якщо воно з Кривого Рогу, мабуть, кумівством не вважають). Сестра нової голови АМКУ, Світлана Піщанська, згідно з повідомленнями у ЗМІ, веде бізнес і нерухомість президента Зеленського в Італії. Джерела її доходів у зв’язку з такими політичними перестановками викликають великий інтерес. Якщо Піщанська хоче заслужити довіру до своєї роботи, одне з її головних завдань – домогтися виплат від усіх учасників схеми Tedis у повному обсязі. Якщо цього не відбудеться, отже, треба говорити про корупційні ризики й особисту зацікавленість. Будь-які дії та бездіяльність Піщанської, очевидно, пов’язані з прямими командами президента Зеленського”, – переконаний головред “Цензор.НЕТ”.
https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4352787164761546
21 червня 2020 року Антимонопольний комітет України повідомив, що Господарський суд Києва відхилив позов компаній “Імперіал Тобакко Юкрейн” та “Імперіал Тобакко Продакшн Україна” до АМКУ з вимогою визнати частково недійсним штраф на загальну суму майже 460 млн грн. Обидві компанії готуються подавати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
23 липня на сайті Антимонопольного комітету України було опубліковано оголошення про сплату штрафу з боку “Імперіал Тобакко”.