Бутусов повідомив, що 11 років тому нардепа Юрченка затримували за крадіжку пива в магазині

Народного депутата від фракції “Слуга народу” Олександра Юрченка 2009 року затримували за крадіжку пива в магазині. Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

“Юрченка затримали за крадіжку чотирьох пляшок пива Staropramen у магазині “Каштан”. За даними джерел “Цензор.НЕТ” у Національному антикорупційному бюро, під час розслідування вимагання хабаря народним депутатом Юрченком було встановлено, що 25 листопада 2009 року в журналі реєстрації злочинів Голосіївського районного управління внутрішніх справ було зафіксовано затримання Юрченка Олександра Миколайовича, 1988 року народження, за крадіжку чотирьох пляшок пива “Старопрамен” у магазині “Каштан” за адресою Велика Васильківська, 92. 4 грудня 2009 року у справі виписали відмову в порушенні кримінальної справи, відмовний матеріал номер 8908. Наразі сам відмовний матеріал із якихось причин знищений. Однак наявність слідів реєстрації злочину робить необхідною службову перевірку”, – повідомив Бутусов.

На його думку, ця обставина може бути однією із причин, чому Офіс президента намагався затягнути висунення підозри – імовірно, час використовували для “зачищення” деяких документів.

“Факт занесення у списки “слуг” людей зі непорядними фактами в біографії, які приховували під час висування в кандидати в депутати, може завдати величезної шкоди нинішній виборчій кампанії “слуг” на місцевих виборах”, – підкреслив журналіст.

Він зазначив, що, судячи із записів, опублікованих НАБУ, а також відповідно до джерел у фракції, Юрченка висунули у 211-му окрузі за поданням нардепа Андрія Холодова. Бутусов назвав останнього одним із найвпливовіших “слуг”.

“Сам Холодов зв’язок із Юрченком заперечує. Проте, судячи з розмов підозрюваних на відеозаписах і з реального впливу Холодова в Києві та в Офісі президента, ця версія видається цілком вірогідною. Холодову належить найбільша мережа кіосків в Києві із продажу цигарок. Юрченко за хабар у розмірі $13 тис. вніс правки до законопроєкту “Про управління відходами”, і просив у детектива НАБУ 3% частки в бізнесі – “шматок великого пирога”, – заявив Бутусов.

Він додав, що наразі Юрченко в себе вдома і ухиляється від вручення підозри детективами НАБУ.

“Тому в нас поки що немає можливості перевірити цю інформацію в самого депутата. Олександре Миколайовичу, терміново виходьте за повідомленням про підозру, давайте інтерв’ю”, – закликав журналіст.

https://www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4609464785760448

13 вересня виключений із фракції “Слуга народу” нардеп Гео Лерос повідомив, що НАБУ оголосило про підозру помічнику нардепа Юрченка Івану Фіщенку. За даними Лероса, Фіщенко отримав хабар у розмірі $13 тис. із $200 тис., призначених Юрченку за правки до законопроєкту, пов’язаного з побутовими відходами. Підозру помічнику вручили 10 вересня, підтвердили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

За даними детективів, нардеп “у завуальованій формі” попросив передати йому через посередника $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту і надалі $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів комітету. Антикорупційне бюро заявило, що зібрало достатньо доказів для повідомлення нардепа про підозру і з 10 вересня просить генпрокурорку України Ірину Венедіктову підписати проєкт підозри, але та протягом п’яти днів не ухвалила рішення.

Фіщенка заарештували 15 вересня з можливістю внесення застави в розмірі 1 млн 550 тис. грн. Він заявив, що хабарів йому не давали і з депутатом не спілкується.

Венедіктова 15 вересня у Верховній Раді казала, що Національне антикорупційне бюро не передавало матеріалів кримінального провадження. На її думку, поки що немає підстав оголошувати Юрченку про підозру.

Нардеп заявив про свій вихід із фракції “Слуги народу”. Офіс президента України очікує, що Юрченко співпрацюватиме з НАБУ.

НАБУ як докази опублікувало відео, у якому показало бесіду фігурантів справи. У ній нардеп називає посередника Іваном. Іван називає нардепа Олександром. Фігуранти обговорювали будівництво заводу і можливість внесення поправок до законопроєкту про екологію.

17 вересня Венедіктова підписала підозру Юрченку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *