СІП-панельна технологія є різновидом каркасного будівництва. На каркасі з деревини будують вже давно: європейську архітектуру — кілька століть, а в стародавньому світі — тисячоліття. Так звана канадська методика має специфіку – головний будівельний матеріал – це СІП-панель.
Властивості каркасних споруд з панелей
Стіни будинків за канадською технологією будують саме з СІП-панелей. Ці вироби мають тришарову структуру, але в результаті заводського виготовлення набувають монолітну форму і силу.
В Україні працюють підприємства з виробництва подібних панелей, які працюють точно так, як закордонні фабрики, тобто на такому ж обладнанні й з тих самих матеріалів. Нема якісної різниці між СІП-панелями від українського, чи від європейського виробника.
Заради отримання інформації про технологію, проєктування, будівництво варто відвідати сайт компанії https://bauenhaus.ua/uk/budivnitstvo-karkasnih-budinkiv-v-ukraini/, де є пояснення і зображення щодо канадських будинків.
Канадська технологія цікава для карпатського регіону:
невисокою ціною; привабливим виглядом; швидким будівництвом; комфортним проживанням.
Інші переваги СІП будинків
СІП-панель складається з двох орієнтовано-стружкових плит імпортного походження і блока утеплюючого матеріалу — пінополістиролу. Між собою шари з’єднані міцним клеєм, а процес відбувається під тиском заводського преса. В готовому стані панель є досить великим виробом площею близько трьох квадратних метрів.
Особливості СІП-панельного будинку:
процес будівництва має скорочений термін, завдяки простому монтажу панелей і відпрацьованій логістиці. Панелі прямо з цеху або зі складу підвозять за необхідності. Монтаж ведуть 3-4 майстри і буквально руками встановлюють деталь на запроєктоване місце. Підйомна техніка не залучається, бо вага панелі прийнятна для ручного маніпулювання; за системою “під ключ” будинок може бути збудований за 2-3 місяці при тому, що власне монтаж відбувається 15-20 днів. Більше часу потрібно для оздоблення інтер’єрів і фасадів; в готовому стані СІП-панельна споруда не відрізняється від традиційних будівель з важких матеріалів ані виглядом, ані функціоналом; архітектурна цінність залежить не від матеріалу, а від таланту проєктувальника, оскільки надати каркасному будинку можна будь-яку форму і естетику; вартість будівництва має значну перевагу в порівнянні з цегляними, бетонними та блочними спорудами. Виграш у вартості складається не тільки в ціні панелей, але і p економії на найманій праці, бо робочий час скорочений в рази, ніж в будівництві, наприклад, з цегли; головна стаття економії — це витрати на обігрів. СІП-панельний будинок є настільки герметичним, що його можна порівняти з термосом. Тобто енергоносії використовують для опалення приміщень, а не вулиці; термін експлуатації без капітального ремонту складає півстоліття, а реальні історії багатьох будинків в Америці є доказом цього твердження.