Великобританія вперше самостійно вводить санкції після виходу з Євросоюзу. Серед кількох десятків людей, що потрапили в перший список санкцій, – росіяни, яких підозрюють у порушеннях прав людини, найвідоміший серед них – голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін.
Крім Росії, санкції поширюються на Саудівську Аравію, М’янму і Північну Корею, йдеться на порталі BBC.
“З сьогоднішнього дня Великобританія отримує нові повноваження, щоб заборонити особам, причетним до серйозних порушень прав людини, в’їжджати до Великобританії, направляти гроші в наші банки і отримувати вигоду з нашої економіки”, – сказав Домінік Рааб, міністр закордонних справ Великобританії.
У минулому уряд тільки робив заяви про свою “крайню стурбованість” тим чи іншим подією – будь то смерть Магнітського або вбивство Хашоггі, сказав Білл Браудер, один з головних лобістів “закону Магнітського”. Введення санкцій він назвав перемогою.
Також наголошується, що Рааб заявив: санкції також торкнуться відповідальних за переслідування рохінджа в М’янмі.
“Британія має стати ще більш могутньою силою добра в світі, – підкреслив Рааб, виступаючи в парламенті. – Ми будемо залучати до відповідальності винних в найжахливіших порушеннях прав людини. Ті, у кого руки в крові, не зможуть вільно в’їжджати в нашу країну, купувати нерухомість на Кінгз-Роуд, робити різдвяні покупки в Найтсбріджі і переводити свої брудні гроші через британські банки”.
Міністр закордонних справ підтверджує, що Британія буде спілкуватися на тему санкцій з США і Канадою, які вже прийняли “список Магнітського”.
Повний список осіб, що потрапили під санкції, опублікований на сайті міністерства закордонних справ Великобританії. У ньому значаться 25 росіян. Ці санкції передбачають як заборону на в’їзд в країну, так і заморожування всіх активів на території Сполученого Королівства. Санкції вступають в силу негайно.
У списку – 25 громадян Росії, яких Велика Британія називає причетними до смерті Сергія Магнітського.
Це вже не перша спроба Британії ввести санкції щодо росіян. Ще в 2012 році Британія направила в своє посольство в Москві список з 60 осіб, чий в’їзд в країну був названий небажаним.