Болгарія затягнула будівництво газотранспортної системи “Турецький потік” більше ніж на пів року, про це 7 жовтня повідомило агентство “Інтерфакс” із посиланням на меморандум облігацій російської корпорації “Газпром”.
Завершення спорудження перемички, яка дасть змогу постачати газ із Росії через Туреччину і Болгарію в Сербію, очікують до кінця 2020 року замість першого півріччя.
Болгарія своєчасно ввела потужності, які дають змогу їй самій отримувати газ “Турецького потоку” (пропускна потужність на кордоні з Туреччиною – 19,9 млрд м³ на рік), але сталася заминка з розширенням магістралі до Сербії, ідеться в повідомленні. Серед причин затримки називають суперечки між будівельними компаніями і пандемію коронавірусу.
Сербія, зі свого боку, відзвітувала про завершення будівництва 403 км лінійної частини продовження “Турецького потоку” на своїй території (12,88 млрд м³ на вході і 8,6 млрд м³ на виході).
Морський газопровід “Турецький потік”, який з’єднує Краснодарський край Росії з Туреччиною і країнами Південної Європи, відкрили 8 січня у Стамбулі президенти Росії і Туреччини Володимир Путін та Реджеп Ердоган.
“Турецький потік” складається із двох ниток. Сумарна потужність становить 31,5 млрд м³ (по 15,75 млрд м³ кожна нитка). Перша призначена для турецького ринку, друга – для країн Південної та Південно-Східної Європи. Його будівництво розпочали 2017 року.
У листопаді 2018 року “Газпром” завершив будівництво морської частини газопроводу, прокладеного в обхід України. За словами голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, 2020 року Україна втратить можливість транзиту 15 млрд м³ газу через “Турецький потік”.
Президент США Дональд Трамп 20 грудня 2019 року підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, у який закладено санкції проти газопроводу “Турецький потік”.