Ексспіввласник “ПриватБанку” Геннадій Боголюбов звернувся до Господарського суду Києва з чотирма позовами, в яких оспорює націоналізацію фінустанови. Про це повідомляє видання Finbalance, посилаючись на матеріали суду.
Зокрема, Боголюбов просить суд визначити статутний капітал “ПриватБанку” в розмірі 21,26 млрд грн (таким був статутний капітал банку до націоналізації), а також свою частку в ньому в розмірі 33,2525%. В іншому позові він вимагає витребувати з володіння держави вказаний пакет акцій, а також зобов’язати державний “Укрексімбанк” виконати депозитарну операцію списання цих акцій з рахунку в цінних паперах держави на рахунок Боголюбова в депозитарній установі ТОВ “Солід Дніпро”.
Боголюбов – бізнес-партнер Ігоря Коломойського. Він посідає п’яте місце в рейтингу найбагатших українців, який складають НВ та інвестиційна компанія Dragon Capital. Його статки експерти оцінюють в $1,376 млрд.
2017 року Боголюбов заявив, що у нього є чотири громадянства: України, Великобританії, Ізраїлю та Кіпру. Але 2019 року він назвав себе підданим Великобританії. Боголюбов сказав, що з українського громадянства вийшов 2017 року, а 2019-го отримав дозвіл на проживання в Україні.
“ПриватБанк” націоналізували у грудні 2016 року, на той момент це був найбільший приватний банк України. На його докапіталізацію держава витратила майже 200 млрд грн.
Колишні акціонери, бізнесмени Коломойський і Геннадій Боголюбов, у судовому порядку намагаються домогтися скасування націоналізації і повернення банку.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів щодо незаконності націоналізації “ПриватБанку”. Держава оскаржила це рішення в апеляційному суді.
У листопаді 2019 року Коломойський заявив, що банк повернуть йому найближчим часом. До цього він говорив, що “ПриватБанк” йому не потрібен, він хоче $2 млрд компенсації.
У травні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, тоді ж він набув чинності. У червні закон уперше застосували на практиці.