Більше ніж половина українців не вважають себе європейцями

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва презентував дослідження, яке показало, що більшість українців (53%) відчувають малу приналежність до Європейського співтовариства.

Опитування показало, що відчуття європейської ідентичності зростає серед молодших людей, пише УНН.

Соціологічне дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва показало, що 53% українців все ще не відчувають себе частиною європейської спільноти або відчувають себе такою в обмеженій мірі. З іншого боку, 40% респондентів зазначили, що відчувають себе європейцями до певної міри.

“Це свідчить про те, що інтеграція України в європейську спільноту ще не завершена, багато хто не сприймає європейську культуру та цінності як свої. Відчуття себе європейцем вище серед молодших осіб, вищеосвічених, більш заможних громадян, а також серед мешканців західних регіонів України”, – йдеться у досліджені.

Європейський Союз для багатьох асоціюється з свободою подорожей, вищою якістю життя, економічним процвітанням та соціальною захищеністю. 49% респондентів асоціюють ЄС з можливістю вільного пересування, навчання та працевлаштування, а 44% — з покращенням якості життя для майбутніх поколінь.

Також 39% пов’язують ЄС з економічним процвітанням, і 35% — з соціальною захищеністю.Попри позитивне ставлення до ЄС, українці висловлюють обережність щодо поділу суверенітету. 48% опитаних висловилися проти того, щоб зовнішня політика України визначалася органами ЄС. Щодо оборонної політики, 45,6% також не підтримують її визначення на рівні ЄС.

У порівнянні з іншими міжнародними інституціями, ЄС має найвищий рівень довіри серед українців, з 60% респондентів, які йому довіряють. Це суттєво вище, ніж рівень довіри до влади США (37%) та значно вище, ніж до власної національної влади (31%).

“Ці дані підкреслюють складність процесу інтеграції України в європейську спільноту та необхідність подальшого розвитку відносин на фоні загальноєвропейських амбіцій та викликів”, – пишуть у досліджені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *