Міністерство інформації Білорусі 7 серпня винесло письмове попередження порталу TUT.BY за “поширення недостовірної інформації, яка може завдати шкоди державним чи громадським інтересам”. Випуск засобу масової інформації може бути припинено на строк до трьох місяців, якщо сайт не внесе виправлень у матеріал, пише TUT.BY.
5 серпня портал розповів, які порушення зафіксовано на виборчих дільницях першого дня дострокового голосування на виборах президента Білорусі. Спостерігач Олександр Якубовський, акредитований на дільниці в селищі Сміловичі Мінської області, повідомив, що, за його підрахунками, на дільницю прийшов 21 виборець, а не 164, як зазначено у протоколі.
Мінінформ вважає, що ця інформація не відповідає дійсності, оскільки, як стверджують в обласній виборчій комісії, Якубовський пробув на ділянці всього 20 хвилин. Той заперечує це: за його словами, довелося вести спостереження з вулиці через відчинені двері, оскільки перебувати у приміщенні школи, де розташована дільниця, йому заборонили. Другий спостерігач підтверджував, що Якубовський був на території школи весь день.
“Рішення про винесення письмового попередження може бути в місячний строк оскаржено в судовому порядку. TUT.BY із рішенням мінінформу не згоден. Рішення про оскарження ще не ухвалено, але щоб уникнути блокування ресурсу, ми внесемо зміни в текст статті”, – заявили журналісти.
Дострокове голосування на виборах президента Білорусі почалося 4 серпня і триватиме до сьогоднішнього вечора. Основне голосування відбудеться 9 серпня.
За даними ЦВК Білорусі, явка виборців протягом чотирьох днів дострокового голосування на виборах президента становить 32,24%.
Головних конкурентів чинного глави держави Олександра Лукашенка – банкіра Віктора Бабарика і дипломата Валерія Цепкало – до участі у виборах не допустили. Бабарика та його сина Едуарда затримали у червні за обвинуваченням у фінансових махінаціях, Цепкало покинув країну і зараз перебуває в Україні. У зв’язку з цим штаби Бабарика та Цепкала вирішили об’єднатися зі Світланою Тихановською, дружиною заарештованого блогера Сергія Тихановського.
Усього на пост глави держави претендує п’ять осіб: Лукашенко, Тихановська, співголова об’єднання “Говори правду” Андрій Дмитрієв, ексдепутатка Палати представників Анна Канопацька і лідер партії “Белорусская социал-демократическая Грамада” Сергій Черечень.