Білорусь відповіла на санкції країн Балтії дзеркальними заходами

Уряд Білорусі відреагував на санкції з боку Литви, Латвії та Естонії. Про це 29 вересня на сайті МЗС Білорусі повідомив начальник управління інформації та цифрової дипломатії – прессекретар МЗС Анатолій Глаз.

У відповіді на запитання агентства “Интерфакс-Запад” щодо зустрічі у столиці Литви Вільнюсі президента Франції Еммануеля Макрона з екскандидаткою у президенти Білорусі Світланою Тихановською він сказав, що порядок денний візиту французького лідера його не дивує. Він також зазначив, що балтійські сусіди розширили санкційні списки щодо Білорусі.

“Від сьогодні, як і обіцяли, ми також вводимо в дію відповідні симетричні обмежувальні заходи щодо кожної із цих країн. Ми говорили, що це спадна спіраль, запущена з подачі окремих литовських керівників. Будемо відповідати й далі, але ніколи не ініціюватимемо такі кроки”, –сказав він.

За інформацією “БЕЛТА”, Глаз заявив, що Білорусь склала свої санкційні списки щодо Литви, Латвії та Естонії. Др них внесено приблизно 100 посадовців із кожної країни – тепер їм заборонено в’їзд до Білорусі.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі “не були ані вільними, ані справедливими”, а влада застосувала “непропорційне і неприйнятне насильство” до протестувальників. Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.

31 серпня стало відомо, що Євросоюз має намір у вересні ввести економічні санкції проти 31 білоруського високопосадовця, відповідального за вибори, насильство і репресії. Водночас прізвища Лукашенка в переліку не було. Німеччина пояснила це тим, що хоче більше часу для діалогу, залишаючи “відкритою можливість його додавання у список на пізнішому етапі”.

Литва, Латвія та Естонія цього самого дня першими у світі ввели персональні санкції проти влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави оголосили персонами нон ґрата 30 білоруських чиновників, зокрема Лукашенка.

У МЗС Білорусі заявили, що дадуть відповідь на персональні санкції проти білоруських чиновників, введені країнами Балтії.

29 вересня у Вільнюсі відбулася зустріч Тихановської з Макроном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *