Білорусь втратила право приймати Всесвітню шахову олімпіаду 2022 року. Міжнародна федерація шахів ФІДЕ заявила, що білоруські організатори не виконали низки зобов’язань, повідомляє шаховий портал Chess.com 4 жовтня з посиланням на коментар федерації.
“Треба вказати на порушення певних фінансових зобов’язань з боку організаторів. З поваги до організаторів ми не хотіли б уточнювати суми, але це досить суттєві порушення”, – повідомив юрист ФІДЕ Олександр Мартинов.
Міністерство спорту і туризму Білорусі не може гарантувати передоплату і страхування, розповів Мартинов.
“ФІДЕ веде переговори сумлінно вже кілька місяців. На жаль, вони не дали результатів. Порушень і їхнього значення організатори не заперечують”, – додав він.
Президент ФІДЕ Аркадій Дворкович у розмові із Chess.com підкреслив, що фінансові проблеми білоруських організаторів можуть бути не пов’язані з політичними заворушеннями у країні.
“Звичайно, це не допомагає, але це безумовно не основна причина. Ще на початку літа, перед виборами, вони [представники Білорусі] сказали нам, що не можуть організувати заходи”, – сказав він.
Білорусь виграла заявку на проведення Всесвітньої шахової олімпіади-2022 у жовтні 2018 року. Наразі невідомо, де відбуватиметься Всесвітня шахова олімпіада, зазначає шаховий портал.
Політична криза в Білорусі ускладнює проведення будь-яких міжнародних спортивних заходів. У країні тривають протести з 9 серпня через фальсифікації результатів голосування на виборах президента. За офіційними даними, на них переміг глава держави Олександр Лукашенко. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували впевнену перемогу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяють мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів було затримано більш ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Зокрема, 4 жовтня в Білорусі затримали 200 учасників акцій протесту. На демонстрації цього дня вийшли десятки тисяч мінчан, вимагаючи звільнити всіх затриманих під час протестних акцій. У Мінську закрили чотири станції метро, з перебоями працював мобільний інтернет.
Під час акцій відбувся Марш визволення в’язнів, учасники якого зіпсували водомет, за допомогою якого силовики намагалися розігнати хід.