Біля СІЗО на Володарського в Мінську зібралися тисячі мітингувальників. Вони кричали "Відпусти!"

Біля СІЗО №1 на вулиці Володарського в Мінську, де утримують затриманих на акціях протесту, зібралося майже сім тисяч осіб, повідомила “Радыё Свабода”.

Люди стояли на тротуарах і проїжджій частині. Періодично вони скандували “Відпусти!”, “Лукашенка – в автозак”, “Єрмошину  у тюрму”, “Караєва – у суд”. Дорожня поліція перекрила рух. Серед біло-червоно-білих прапорів біля мікрофона також був прапор Євросоюзу, але протестувальники довго скандували: “Приберіть чужий прапор”. У підсумку прапор зняли.

ВІДЕО

Портал TUT.BY повідомив, що на майданчику біля СІЗО на Володарського, де перебуває чоловік колишньої кандидатки у президенти Світлани Тихановської, люди спілкувалися в режимі вільного мікрофона.

ВІДЕО

Белсат ТВ у Telegram також повідомив, що поблизу Володарки зібралося сім тисяч мітингувальників.

Після цього люди пройшли маршем від СІЗО на вулиці Володарського до слідчого ізолятора на вулиці Окрестіна.

За інформацією TUT.BY, два православні священники заявили, що стануть “живим щитом” між стінами Окрестіна та учасниками акції.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п’ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за інформацією міністерства внутрішніх справ Білорусі, станом на 14.00 17 серпня у слідчих ізоляторах Білорусі залишалося 122 затриманих на акціях протесту), сотні дістали травми і поранення.

34-річний Олександр Тарайковський став першим загиблим під час протестів у Білорусі. Пізніше загинув 25-річний Олександр Вихор, якого 9 серпня затримали в Гомелі. Рідні говорили, що Вихору стало зле в закритому автозаку, який прямував у СІЗО.

Правозахисники білоруського освітньо-громадського об’єднання “Звяно” у звіті вказали на щонайменше п’ятьох загиблих і сімох у критичному стані після розгону протестувальників.

За інформацією міністра охорони здоров’я Білорусі Володимира Караніка, зараз у лікарнях перебуває 158 постраждалих унаслідок протестів, троє – у важкому стані.

У восьмий день протестів 16 серпня на вулиці Мінська та інших білоруських міст вийшли сотні тисяч людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *