Ситуація на українському ринку праці через карантин у зв’язку з COVID-19 є вкрай складною й у майбутньому може ще погіршитися, заявив у коментарі УНІАН економічний експерт Володимир Коваль.
“За негативним прогнозом, рівень безробіття в Україні вже до кінця осені може досягти 20% від усіх працюючих. Зараз рівень безробіття становить, за моєю оцінкою, близько 10%, тобто кількість безробітних збільшиться у два рази. Самі розумієте, яке додаткове навантаження піде на бюджет”, – підкреслив він.
Експерт додав, що найбільш постраждалі від карантину сфери економіки, зокрема туризм і ресторанний бізнес, усе ще не можуть вийти на колишні рівні економічної діяльності, і це один із головних викликів для українського ринку праці.
Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту.
З 11 травня в Україні розпочалося пом’якшення карантину. Уряд розробив п’ятиетапний план поступового пом’якшення карантину. 20 травня Кабмін запровадив так званий адаптивний карантин: регіональній владі надали право послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності трьом критеріям.
22 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що в Україні офіційно зареєстровано 400 тис. безробітних. Уряд оцінював реальну кількість непрацевлаштованих громадян у 2 млн.
1 липня міністр фінансів Сергій Марченко повідомляв, що допомогу з безробіття отримує 430 тис. українців, це вдвічі більше, ніж торік. Крім того, ухвалено рішення надати допомогу із часткового безробіття роботодавцям. Станом на 14 липня за програмою допомоги із часткового безробіття в центри зайнятості роботодавці подали понад 197 тис. пакетів документів. 171 тис. заявок надійшла від фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників.
Міністр економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко повідомив 7 липня, що офіційна кількість безробітних становить останніми тижнями приблизно 517 тис. осіб і не зростає, але падають показники сплати єдиного соціального внеску, це означає, що працевлаштовані працівники переходять у тіньову зайнятість.