Безпека на "Укрзалізниці": Що робити, якщо на вас напали або пограбували у потязі

Після гучних подій довкола нападу на  журналістку Анастасію Лугову в купе потяга “Маріуполь – Київ” та ще низки неприємних інцидентів для багатьох українців гостро постало питання безпеки у потягах. Чи можемо ми сподіватися на якийсь захист, перебуваючи у потязі, до кого можемо звернутися за допомогою, якщо наші попутники поводяться неадекватно, розповідаємо нижче.

“Сьогодні поліція не чергує у потягах, але ви можете викликати поліціантів і вони повинні приїхати за викликом на найближчу станцію. Також вони зобов’язані прибути до потяга в окремих випадках через екстрену зупинку, але патрулювати потяги впродовж всього маршруту поліцейські не можуть“, – розповів у коментарі 112.ua юрист та адвокат Олександр Гришаков.

За словами юриста, безпеку пасажирів, доки потяг рухається, має гарантувати “Укрзалізниця”, хоча парадокс у тому, що підприємство не має відповідних коштів на це.

Після випадку із Анастасією Луговою УЗ повідомила, що відновлює контроль за роботою поїзних бригад. І має намір проводити позапланові перевірки роботи провідників.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, працівникам “Укрзалізниці” дозволили користуватися газовими балончиками для захисту.

“Тому якщо на вас напали або пограбували –  насамперед потрібно спробувати привернути увагу інших пасажирів та повідомити працівників потяга, потім – обов’язково викликати поліцію. Якщо немає змоги покликати на допомогу, то потрібно утриматися від провокацій і спробувати домовитися з нападниками. Застосовувати інші психологічні способи та можливості відволікти нападника або відвернути його увагу”, – зазначає Олександр Гришаков.

Самозахист

За словами юриста, сьогодні в потягах “Укрзалізниці” можна мати дозволені законом засоби захисту. Окрім того, ст. 36 Кримінального кодексу України встановлює, що необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від небезпечного посягання, загрози життю та здоров’ю.  

Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає на ваше життя, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або ситуації захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених законом.

Програма посилення безпеки у потягах

“Укрзалізниця” спільно із Національною поліцією найближчими днями має представити програму з посилення безпеки пасажирів потягів. Метою програми є викорінення криміногенних проявів, протиправних дій і порушень під час перевезення пасажирів.

Посилення безпеки пасажирів буде відбуватися за п’ятьма основними напрямами:

посилення співпраці “Укрзалізниці” і Міністерства внутрішніх справ; обладнання пасажирських вагонів відеокамерами і сигнальними кнопками; охорона потягів силами воєнізованої охорони УЗ; боротьба із пасажирами без квитків; боротьба із крадіжками на вокзалі.

Текст програми станом на 21 серпня не опубліковано, тому робити якісь висновки з приводу того, які конкретно заходи буде включено до неї, що ця програма змінить та коли запрацює – ще зарано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *