Бахрейн та Ізраїль встановили дипломатичні відносини

18 жовтня в Манамі Бахрейн та Ізраїль підписали спільне комюніке про встановлення дипломатичних, мирних і дружніх відносин, повідомляє офіційне бахрейнське агентство BNA.

Також підписано меморандуми про взаєморозуміння в галузі економічних і торговельних відносин, телекомунікацій, торгівлі, повітряного сполучення, переміщення громадян, банківських і фінансових послуг та співпраці між міністерствами закордонних справ.

“Сьогоднішнє історичне підписання документів об’єднує двох друзів і партнерів Америки на Близькому Сході. Королівство Бахрейн і Держава Ізраїль приєднаються до Сполучених Штатів, щоб просувати стратегічний порядок денний миру і процвітання на Близькому Сході”, – ідеться в повідомленні.

Сторони продовжать докладати зусиль для досягнення “справедливого, всеосяжного і міцного врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту”, зазначає агентство.

За підписанням комюніке спостерігав спеціальний посланник Білого дому, міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Глава ізраїльської делегації, радник із національної безпеки Меїр Бен-Шаббат заявив журналістам, що вранці учасники переговорів були просто друзями, а розлучилися родичами, пише Times of Israel.

Видання зазначає, що, можливо, підписані в Бахрейні документи має ратифікувати ізраїльський парламент.

Бахрейн став четвертою арабською державою, з якою Ізраїль встановив офіційні дипломатичні відносини (після Єгипту, Йорданії та ОАЕ).

11 вересня було оприлюднено заяву, в якій ішлося, що король Бахрейну Хамад бін Іса Аль-Халіфа, ізраїльський прем’єр Біньямін Нетаньяху, а також президент США Дональд Трамп у телефонній розмові дійшли висновку щодо необхідності встановлення повноцінних дипломатичних контактів між Бахрейном та Ізраїлем. 15 вересня у Вашингтоні Нетаньяху підписав так звані Угоди Авраама з міністром закордонних справ ОАЕ шейхом Абдаллою бен Заїдом аль-Нахая і міністром закордонних справ Бахрейну Абдуллатіфом аль-Заяні.

Влада Палестини засудила угоду щодо нормалізації відносин між Ізраїлем і Бахрейном, назвавши її ще одним “ударом у спину” арабської держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *