Генеральна прокуратура Азербайджану стверджує, що від моменту нового загострення в Нагірному Карабасі внаслідок обстрілу з боку вірменських збройних сил загинув 41 мирний житель. Про це відомство 11 жовтня повідомило у Twitter.
205 цивільних осіб дістали поранення, написано в повідомленні.
1165 будівель цілковито зруйновані, знищено 57 багатоквартирних будинків і 146 об’єктів цивільної інфраструктури, заявили у прокуратурі.
Кількість втрат серед військовослужбовців влада Азербайджану не наводить.
1991 року за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир’я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. людей.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в “масштабній провокації”, обстрілі позицій азербайджанської армії і оголосило про початок “стрімкого контрнаступу”. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію.
Воєнний стан запровадили як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.
4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по кількох азербайджанських населених пунктах, включно з містами Гянджа, Мінгечаур і Тертер. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської республіки.
За даними азербайджанської прокуратури, жертвами обстрілу Гянджі в ніч на 11 жовтня стало дев’ятеро мирних жителів.