Apple закликала Telegram закрити канали, які публікують особисті дані білоруських силовиків

Компанія Apple вимагає закрити три Telegramканали, де викладають особисті дані білоруських силовиків. Про це в Telegram повідомив його творець Павло Дуров 8 жовтня.

Ідеться про канали “Каратели Беларуси – имена, адреса, родственники”, “Чат группы Каратели” та “ВСЕ НАРУШЕНИЯ!”.

Дуров описав причину занепокоєння Apple. На думку компанії, публікація особистої інформації співробітників правоохоронних органів і пропагандистів може спровокувати насильство.

“Я вважаю, що це неоднозначна ситуація. Я волів би залишити канали у спокої, але зазвичай Apple не пропонує особливого вибору для таких застосунків, як Telegram, у таких ситуаціях. На жаль, я припускаю, що ці канали зрештою буде заблоковано на iOS, але залишаться доступними на інших платформах”, – прокоментував Дуров прохання Apple.

Канали “Каратели Беларуси – имена, адреса, родственники” та “ВСЕ НАРУШЕНИЯ!” у відповідь на вимогу Аррle опублікували “звернення білоруської Telegram-спільноти”. Його автори пояснили свою незгоду з Apple.

“Такі канали є практично єдиним інструментом білоруського народу щодо запобігання безкарного насильства з боку силовиків до мирних протестувальників. Суди і прокуратура Білорусі цілком підконтрольні тим самим людям, які віддають накази на найжорстокіші розправи з усіма незгодними. Тому збір інформації про людей, які виконують злочинні накази, є надзвичайно важливим для подальшого оцінювання їхніх дій у незалежних судах Білорусі”, – ідеться в заяві.

У “Чате группы Каратели” користувачі закликали ігнорувати продукцію Apple.

“Дивна політика в Apple. Як за ЛГБТ – так їх усі пригнічують. А як простих людей катують і вбивають у СІЗО – то це норма”, – написав користувач Costa.

Опозиційний білоруський Telegram-канал NEXTA ввечері 19 вересня першим розмістив дані 1003 співробітників міністерства внутрішніх справ із посадами і датами народження.

МВС Білорусі говорило, що встановить і притягне до відповідальності більшість винних у витоку даних силовиків.

Білоруський розробник ігор Андрій Максимов продемонстрував роботу програми – ідентифікатора осіб білоруських силовиків, які били протестувальників. Ця програма аналізує зображення силовиків у захисних масках, шукає фотографії з відкритого доступу і виводить на екран особисті дані.

Розкриття даних силовиків стало відповіддю на жорсткі затримання учасників протесту, які виходять на масові вуличні акції протесту з 9 серпня. Учасники цих демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента Білорусі сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. Наймасовіші затримання проводили в період із 9-го до 12 серпня, тоді затримали приблизно 7 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вшосте вступив на посаду президента. Церемонія інавгурації відбулася в Палаці незалежності в Мінську таємно. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонії не транслювали по телебаченню.

Після таємної інавгурації жителі Білорусі також вийшли на протести. Проти них міліція застосувала водомети. У підсумку затримали 259 осіб.

Низка держав, зокрема Німеччина, Латвія, Литва, Польща, Данія та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка. Сенат США у своїй заяві вказав на відставку Лукашенка. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що складання Лукашенкоом присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави. Підтримав Лукашенка президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, побажавши народу Білорусі “миру, подальшого прогресу та процвітання”.

2 жовтня Євросоюз ввів санкції проти 40 громадян Білорусі: керівництва міністерства внутрішніх справ, голови Центрвиборчкому, командирів ОМОН. Також санкції проти білоруських чиновників ввели США. Лукашенка немає в жодному зі списків. Україна планує долучитися до санкцій, які ввів ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *