Антимонопольний комітет має припинити зловживання "Укрзалізницею" монопольним становищем – ЗМІ

“Укрзалізниця” зловживає своїм монопольним становищем, регулярно піднімаючи тарифи на перевезення і нав’язуючи свої умови вантажовідправникам, Антимонопольний комітет має це припинити. Про це йдеться в матеріалі “РБК-Україна” “Ревізор для монополій: які завдання стоять перед новою головою АМКУ”.

Агентство зазначає, що, як природний монополіст, “Укрзалізниця” постійно й безпідставно підвищує тарифи на вантажні перевезення.

“Наприклад, у 2019 році тариф на вантажні перевезення підвищили на 14,2% тому, що у 2018 році ціни виробників зросли на 14,2%. Якщо керуватися цією логікою, то в 2020 році тарифи на вантажні залізничні перевезення мали б бути знижені. Адже ціни виробників у 2019 році знизилися на 7,4%. Але “Укрзалізниця” тарифи не знижує, по суті, користуючись монопольним становищем. І навіть, навпаки, намагається їх підняти за рахунок так званого “вирівнювання класів перевізників”, – повідомляє “РБК-Україна”.

Окрім того, “Укрзалізниця” з 1 липня примусово ввела новий договір на організацію перевезень, проти якого виступали вантажовідправники, вказуючи на дискримінаційні його положень. А Антимонопольний комітет рекомендував “Укрзалізниці” утриматися від упровадження нового договору до внесення виправлень після всіх зауважень вантажовідправників, але в компанії ці рекомендації проігнорували.

На думку комітету, деякі умови договору містять ознаки зловживання монопольним становищем і не враховують інтереси інших гравців ринку вантажних перевезень“, – зазначають у матеріалі.

Компанія “Укрметалургпром” наприкінці червня заявила про тиск “Укрзалізниці” на вантажовідправників і спробу змусити їх погодитися підписати з 1 липня новий договір на вантажоперевезення, який на підприємстві вважають дискримінаційним. В “Укрметалургпромі” підкреслили, що перевізник формально поставився до рекомендацій Антимонопольного комітету України з доопрацювання договору з урахуванням зауважень учасників ринку. За словами менеджера компанії, більшість спірних питань, на які вказували контрагенти, залишилися без змін.

Підприємства, що виробляють феросплави, не планують підписувати нову редакцію договору “Укрзалізниці”, про що неодноразово заявляли, повідомив виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції Сергій Кудрявцев.

Президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков заявляв, що створення Національної комісії з питань регулювання транспорту (НКРТ) стане першим кроком у реформуванні транспортної галузі і вона зможе верифікувати дані “Укрзалізниці” і Адміністрації морських портів в частині тарифоутворення, писала Politeka.

Президент Володимир Зеленський на пресконференції з нагоди першої річниці президентства заявив, що до питання реформи “Укрзалізниці” повернуться за місяць після закінчення карантину, зазначивши, що зараз вона є тільки на папері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *