В Одеській області в територіальних громадах перед виборами масово прописуються нові люди, що може свідчити про підготовку до фальсифікацій, заявив адвокат Станіслав Клименко в коментарі місцевому виданню “Думская”.
Він розповів, що із серпня до жовтня 2020 року в курортних селищах Затока і Кароліно-Бугаз, об’єднаних в одну громаду, прописалося понад 1200 осіб. Раніше в цих двох населених пунктах було зареєстровано приблизно 1000 виборців.
“Виходить, що за кілька місяців змінило місце реєстрації на Затоку більше людей, ніж живе в самій Затоці. Це рекорд в Україні, такої масової реєстрації немає більше ніде, – підкреслив юрист. – У селищі однозначно говорять, що такі дії є спробою місцевої влади й особисто екссекретаря сільради В’ячеслава Бокія зберегти і збільшити вплив на майбутню громаду, насамперед на продаж курортної землі вартістю мільйони доларів”.
Адвокат зазначив, що п’ять років тому в Затоці була аналогічна ситуація перед виборами.
“Але суди – спочатку Білгород-Дністровський, а потім апеляційний адміністративний суд – стали на бік закону і виписали понад 700 осіб. Хоча, за моєю інформацією, Бокій і його соратники по злочинній групі пропонували суддям солідні винагороди. Зараз вони грошима, земельними ділянками, погрозами і мінуваннями впливатимуть на суддів, щоб залишити всіх прописаних і захопити владу в майбутній громаді. Але ми йдемо в суд і сподіваємося, що судді дадуть правову оцінку цій ситуації, незважаючи на всі так звані спокуси. Владу в Затоці і Кароліно-Бугазі мають обирати тільки місцеві жителі, а не автобуси з “мертвими душами”. Це наше завдання, і ми будемо за нього боротися всіма законними способами!” – підкреслив Клименко.
“Думская” нагадала, що Бокій фігурує у трьох кримінальних провадженнях і перебуває в розшуку: він не з’явився на кілька судових засідань, де йому мали обрати запобіжний захід. Бокію інкримінують організацію замовного вбивства, привласнення бюджетних коштів та вимагання хабаря.
Про рекордну кількість нових виборців у Затоці 16 жовтня заявляв заступник глави МВС Антон Геращенко, писала пресслужба відомства.
“Рекорд був зафіксований у Затоці Одеської області, де за місяць з’явилося 25% таких виборців. По десятках таких фактів були розпочаті кримінальні провадження, певні особи хотіли збільшити кількість виборців, щоб вплинути на результат волевиявлення. У першу чергу це стосувалося невеличких ОТГ. Як правило, це ОТГ навколо Києва чи на березі моря в Одеській області – де дуже дорога земля та постійно точаться сварки за землю“, – акцентував Геращенко.
Він зазначив, що факти незаконного втручання в Єдиний реєстр виборців було припинено й осіб, які не мають права голосувати в цих ОТГ, не допустять до виборів.