Тисячі людей вийшли на вулиці міст Австралії для участі в акціях на підтримку представників корінного населення країни за аналогією з акціями протесту у США, що почалися через загибель афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання. Про це повідомляє телеканал ABC.
Так вони висловили солідарність із рухом Black Lives Matter, який виступає проти насильства стосовно темношкірих.
Мітинги відбулися у Сіднеї, Мельбурні, Брісбені, Аделаїді та інших містах.
Телеканал повідомляє, що в Сіднеї суд заборонив проведення акції через пандемію коронавірусу, однак апеляційний суд скасував судове рішення першої інстанції. На початку мітингу організатори і волонтери роздавали маски і дезинфікувальні засоби учасникам.
У Мельбурні на вулиці вийшло приблизно 10 тис. протестувальників. Організаторів акції в Мельбурні, за інформацією телеканала, оштрафують за проведення зборів із порушенням вказівок головного санітарного лікаря.
У Брісбені на акцію також зібралося приблизно 10 тис. людей.
АВС зазначає, що аборигени, які беруть участь в акції протесту в Таунсвіллі розповіли присутнім про погане поводження з ними протягом поколінь.
Американець Джордж Флойд помер 25 травня після жорсткого затримання поліцейськими в Міннеаполісі. Судекспертиза підтвердила, що смерть настала внаслідок задушення. Патрульні підозрювали Флойда в тому, що він розрахувався підробленою 20-доларовою купюрою. Після смерті афроамериканця по всій країні почалися акції протестів.
29 травня поліцейського Дерека Шовіна, який застосував задушливий прийом щодо Флойда, заарештували. 3 червня обвинувачення висунули і трьом його колегам, які брали участь у затриманні.
Через заворушення влада вирішила залучити Нацгвардію до придушення заворушень у декількох містах.
1 червня президент США Дональд Трамп заявив, що може залучити збройні сили для розгону протестувальників на підставі закону 1807 року. Чинний міністр оборони Марк Еспер виступив проти цієї ідеї. Генерал морської піхоти Джеймс Меттіс (він був міністром оборони із січня 2017-го до січня 2019-го) заявив, що наказ про залучення армії до придушення протестів був би злочинним.
Унаслідок сутичок в дев’яти американських штатах загинуло 11 осіб, серед них – як поліцейські, так і демонстранти.