Австралійський інститут стратегічної політики (ASP) із 2017 року виявив 380 центрів, у яких китайська влада утримує представників нацменшин. Про це йдеться в розслідуванні The Guardian, опублікованому 24 вересня.
Мережу таборів для інтернованих у провінції Синьцзян використовують для утримання уйгурів і представників інших мусульманських меншин.
ASPI виявив 14 споруджуваних таборів. Незважаючи на заяви Китаю про те, що ув’язнені покидали табори, країна вклала значні інвестиції в будівництво нових центрів утримання під вартою у 2019–2020 роках, зазначають у розслідуванні.
18 червня США ввела санкції проти Китаю за утиск уйгурів.
Уйгури – тюркськомовна народність, переважна більшість її представників живе у провінції Синьцзян на заході Китаю. За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти. Їх кількість у Китаї – приблизно 10 млн. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебуває в так званих таборах для перевиховання, де їх примушують відмовитися від їхньої релігії, культури і мови.
Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, в які відправляють представників цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.