Французькі ЗМІ підтримали журнал Charlie Hebdo, якому надійшли нові погрози від терористів

Понад 100 французьких ЗМІ виступило на підтримку журналу Charlie Hebdo, якому, за інформацією американської неурядової організації SITE Intelligence Group, надійшли нові погрози від терористів “Аль-Каїди” після випуску, присвяченого 11 вересня.

Відкритий лист на підтримку видання опублікували на сайті Charlie Hebdo 23 вересня. Його адресовано французам і в ньому закликають захистити свободу.

“Закони нашої країни створюють основу для кожного з вас, яка дає змогу говорити, писати і малювати, як у небагатьох інших місцях у світі. Згадаймо на знак солідарності із Charlie Hebdo, який заплатив за свою свободу кров’ю, що у Франції немає злочину блюзнірства. Дехто з нас є вірянами і, зі зрозумілих причин, може бути шокованим блюзнірством. Однак вони беззастережно приєднуються до нашого підходу. Тому що, захищаючи свободу блюзнірства, ми захищаємо не блюзнірство, а свободу”, – написано в листі.

У зверненні також написано, що релігійні погляди не мають нікого турбувати за умови, що не порушено громадського порядку. Автори листа послалися на Декларацію прав людини 1789 року, положення якої включено в конституцію Франції.

7 січня 2015 року брати Саїд і Шериф Куаші увірвалися в будівлю редакції Charlie Hebdo в Парижі і відкрили вогонь. У підсумку загинуло 12 людей, серед яких 10 співробітників редакції, охоронець головного редактора і поліцейський. Ще 11 осіб дістали поранення.

Куаші вбили під час спецоперації 9 січня 2015 року. Окрім того, співробітники правоохоронних органів знищили їх спільника Амеді Кулібалі, який 8–9 січня вбив п’ятьох людей, включно з поліцейським.

Бойовики заявляли про свій зв’язок із терористичними організаціями “Ісламська держава” і “Аль-Каїда”.

Із 2015 року Charlie Hebdo не публікував малюнків із зображенням ісламського пророка Мухаммеда. 2 вересня журнал опублікував карикатури, які вже друкували в журналі із 2006-го до 2012 року. Як заявляли терористи, вихід таких малюнків став приводом до нападу на редакцію і вбивства художників та журналістів.

Вихід спеціального номера було приурочено до відновлення судового процесу над 15 обвинуваченими в пособництві братам Куаші, які скоїли напад на редакцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *