Із 24 вересня у Великобританії посилюють обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання експоненціальному зростанню кількості заражень коронавірусом. Про це у виступі перед Палатою громад 22 вересня заявив прем’єр-міністр Борис Джонсон, повідомляє пресслужба уряду.
“Хочу підкреслити, що це у жодному разі не повернення до березневої повної ізоляції. Ми не даємо вказівок залишатися вдома. Ми подбаємо про те, щоб школи, коледжі та університети залишалися відкритими, тому що немає нічого важливішого за освіту, здоров’я та добробут нашої молоді. Ми подбаємо про те, щоб підприємства могли залишатися відкритими. Однак ми маємо вжити заходів для придушення поширення хвороби”, – сказав Джонсон.
Пабам і ресторанам наказано зачинятися не пізніше ніж о 22.00. Вони мають або сервірувати столи для відвідувачів, або працювати на винос, обслуговування біля стійки заборонили. Дотримання цього правила буде контролювати поліція, підкреслив прем’єр.
Вимога носити маски поширюється тепер на весь персонал роздрібної торгівлі, пасажирів і водіїв таксі, відвідувачів будь-яких установ.
Із 28 вересня на весільні церемонії зможе потрапити максимум 15 осіб. Очікуваного зняття заборони на проведення бізнес-конференцій та відвідування спортивних змагань не буде.
“Ми не будемо слухати ні тих, хто говорить: “Хай живе вірус”, ні тих, хто закликає до постійної ізоляції. Уряд зробить рішучі кроки, щоб збалансувати порятунок життів із захистом робочих місць”, – пообіцяв Джонсон.
Він зазначив, що щоденна кількість випадків зараження у Сполученому Королівстві сягнула майже 4 тис., тоді як місяць тому цей показник був у чотири рази меншим.
Із 28 вересня на порушників самоізоляції у Великобританії чекають штрафи від £1000 до £10 тис.
18 вересня Джонсон заявив про початок другої хвилі COVID-19, зазначивши, що введення загальнонаціонального карантину є “крайнім заходом, якого хто-небудь бажає”.
Великобританія є однією з найбільш постраждалих від пандемії коронавірусу країн: за даними Університету Джонса Гопкінса, у Сполученому Королівстві заразилося 401,1 тис. осіб, із яких понад 41,8 тис. померло.