На засіданні 5 червня Верховна Рада створила тимчасову спеціальну комісію (ТСК) із питань захисту прав інвесторів, передає кореспондент видання “ГОРДОН”.
За відповідний проєкт постанови №2601 віддало свої голоси 319 депутатів.
Метою її роботи вказано захист прав інвесторів, розроблення необхідних для цього законодавчих ініціатив, налагодження парламентського співробітництва з бізнес-асоціаціями та профільними структурами “для створення безперешкодних умов для залучення інвестицій”.
Члени комісії планують проводити парламентські слухання щодо порушення прав бізнесу в судах, органами місцевого самоврядування, виконавчої влади та правоохоронцями.
Очолила ТСК народна депутатка від “Слуги народу” Галина Янченко, її заступником став народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. До складу комісії увійшло 11 депутатів:
Олексій Красов (“Слуга народу”); Андрій Костін (“Слуга народу”); Дмитро Наталуха (“Слуга народу”); Владлен Неклюдов (“Слуга народу”); Галина Михайлюк (“Слуга народу”); Сергій Іонушас (“Слуга народу”); Артем Культенко (“Слуга народу”); Ігор Абрамович (“Опозиційна платформа – За життя”); Андрій Ніколаєнко (“Батьківщина”); Лариса Білозір (група “Партія “За майбутнє”); Роберт Горват (група “Довіра”).
У роботі комісії не братиме участі лише одна фракція – “Європейська солідарність”. У регламентному комітеті повідомили, що вона не запропонувала своїх кандидатів.
“Сьогодні, під час економічної кризи, спричиненої коронавірусом у всьому світі, інвестиції потрібні нашій країні, як повітря. Не кредити, не МВФ, а саме інвестиції – зовнішні і внутрішні – врятують економіку нашої країни. Залучення інвестицій має бути пріоритетом усіх гілок влади”, – сказала Янченко.
Вона розповіла, що робота ТСК відбуватиметься за двома напрямами: створення сприятливого для інвесторів законодавства та розгляд скарг бізнесу.
“Однією з перших законодавчих ініціатив ТСК буде два законопроєкти, спрямовані на подолання рейдерства”, – сказала народна депутатка.
Комісію створено на один рік. Згідно з ухваленою постановою, не пізніше ніж за шість місяців вона має надати звіт про свою роботу.
Зараз у рейтингу Doing Business, який визначає легкість ведення бізнесу, Україна – на 64-му місці. В уряді заявили, що його мета, щоб Україна опинилася серед 30 найкращих країн рейтингу.