Ніхто до кінця не знає і не розуміє, яких домовленостей досягають сторони в межах тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це в інтерв’ю “Фактам”, яке опубліковано 21 вересня, заявив голова парламентської фракції “Голос” Сергій Рахманін.
“Дуже часто російська сторона що-небудь заявляє, а наша або спростовує цю заяву, або каже: “Ну так, було, але не так”. Тобто в будь-якому разі ми одержуємо неповну і викривлену інформацію”, – вважає народний депутат.
Достеменних відомостей про те, хто, з ким і про що домовляється, сьогодні немає, підкреслив Рахманін.
“Україна демонструє зайву чуйність до кремлівських побажань, тому що [президенту України Володимирові] Зеленському дуже важливо, щоб відбувся черговий обмін [полоненими]. Але ж суть не в тому, щоб обмінювати, а в тому, щоб не було нових полонених, суть у тому, щоб війна нарешті закінчилася. Але вона не закінчиться, якщо ми йдемо на поступки. Процес завершення війни починається з відстоювання власної позиції. Той, хто йде на поводу у ворога, рано чи пізно програє. Дивно, чому такої абсолютно очевидної речі ніхто не розуміє”, – зазначає голова фракції “Голос”.
Він підкреслив, що є два способи врегулювання: мирний і воєнний. Воєнний недосяжний за сьогоднішнього набору обставин, а мирний неможливий без шкоди для національної безпеки України.
“Але є і проміжний спосіб. Він має назву заморожування. Це єдине, що ми можемо в цій ситуації зробити. На превеликий жаль, ми втратили час, щоб заморозити ситуацію на максимально вигідних для нас умовах. Для цього необхідно було докласти певних дипломатичних зусиль, залучити як активних прихильників США, Великобританію і Німеччину. Така можливість була”, – вважає Рахманін.
Він каже, що в будь-якому разі Україні доведеться йти на поступки.
“Але обіцянки легалізувати окупаційну владу за допомогою псевдовиборів і утримувати цю владу за гроші українських платників податків – це не поступка, це форма зради”, – сказав нардеп.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Тристороння контактна група (ТКГ) розпочала роботу влітку 2014 року. Із травня 2015 року в межах контактної групи діє чотири підгрупи: безпекова, із політичних, економічних і гуманітарних питань. Група або збирається в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.