Голова Верховної Ради підписав постанову щодо Білорусі

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову «Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Республіці Білорусь».

Відповідна інформація зазначається в картці проєкту постанови №3053а, опублікованій на сайті парламенту, передає Укрінформ.

Згідно з документом, Верховна Рада вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. У заяві при цьому наголошується, що вибори в РБ пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

В українському парламенті звертають увагу на те, що вибори президента Білорусі відбулися з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів і непрозорим підрахунком голосів виборців.

«Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх ув’язнення, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях, порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також цілковитий контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі», – зазначається в заяві.

Верховна Рада зауважує, що все це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян.

Депутати ВР засуджують застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

Водночас Верховна Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації й напруги в білоруському суспільстві, переслідувань як за політичними мотивами своїх опонентів, так і громадян Білорусі, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Рада також засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян.

Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність та дотримується принципу невтручання у внутрішні справи.

Рада закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним із варіантів могли б бути нові вільні та демократичні вибори за участю незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *