У міністерстві закордонних справ РФ заявили, що США вводять в оману міжнародну спільноту, стверджуючи про поновлення санкцій ООН проти Ірану. Про це йдеться в заяві відомства, оприлюдненій сьогодні.
“США продовжують вводити в оману міжнародну спільноту, спекулюючи стосовно завершення в Радбезі ООН деяких процедур із поновлення дії санкційних резолюцій РБ ООН щодо Ірану, які скасували після укладення 2015 року Спільного всеосяжного плану дій з урегулювання навколо іранської ядерної програми (СВПД)” , – ідеться в заяві російського МЗС.
Там запевняють, що Радбез ООН не вдавався до жодних дій, які б зумовили поновлення колишніх санкцій стосовно Ірану.
“Усе, що робить Вашингтон, – не більше ніж театральна постановка, влаштована заради того, щоб підпорядкувати Раду Безпеки своїй політиці “максимального тиску” на Іран і перетворити цей авторитетний орган на свій підручний інструмент. Номер не вдався”, – вважають у Росії.
У російському МЗС назвали дії США “розгнузданою поведінкою” і зазначили, що вони суперечать СВПД і резолюції РБ ООН. Окрім того, США в такий спосіб нібито завдають удару по авторитету Радбезу ООН.
“Ще в серпні більшість членів Ради Безпеки дуже чітко висловилася щодо правової і процедурної нікчемності американських прагнень. Зокрема, вони вказали, що лист держсекретаря США Помпео від 20 серпня, на який опирається Вашингтон, не можна вважати “повідомленням” за змістом резолюції РБ ООН №2231, яка запускає процес поновлення колишніх резолюцій. За підсумками відкритої дискусії 25 серпня констатували неможливість будь-яких дій на основі американського звернення. У вересні цю позицію підтвердили. Російська сторона цілком і повністю її поділяє”, – значили у МЗС РФ.
Там додали, що продовжать зусилля зі збереження і забезпечення реалізації СВПД.
“США мають не погіршувати ситуацію, а негайно відмовитися від свого курсу на руйнування СВПД і підрив резолюції РБ ООН №2231”, – резюмували у МЗС Росії.
19 вересня Помпео оголосив, що набув чинності механізм поновлення санкцій, закладений в умовах ядерної угоди з Іраном. Антиіранські санкції ООН передбачають заборону на збагачення і перероблення ядерних матеріалів у країні, випробування і розгортання на іранській території балістичних ракет, передання Ірану ядерних технологій і технологій для створення балістичних ракет, а також ембарго на постачання зброї.