Нардеп Деркач подав до суду на українське МЗС

Позафракційний нардеп Андрій Деркач подав до Окружного адміністративного суду Києва на Міністерство закордонних справ, звинувачуючи його в тому, що відомство не надіслало ноту протесту проти можливого втручання окремих посадових осіб США у внутрішні справи України. Про це 18 вересня повідомляє пресслужба суду.

Водночас Деркач просить зобов’язати міністерство закордонних справ протягом п’яти днів з моменту набуття чинності рішення суду зробити офіційну заяву про неприпустимість такого втручання.

Нині суд розглядає питання про відкриття провадження щодо цієї адміністративної справи.

Деркач у травні, червні та липні опублікував три партії записів нібито телефонних переговорів Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім віцепрезидентом США Джо Байденом.

На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Путіна, обговорювали політичну ситуацію в Україні та обмінювалися жартами. Нібито Порошенко наприкінці розмови сказав: “Тисну руку”, а його співрозмовник відповів: “Обіймаю”. Люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й отримання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг тиснути на керівництво України.

Зеленський сказав, що ці плівки мають стати предметом розслідування. За інформацією “Європейської правди”, Держдепартамент США висловив українській владі стурбованість через ці заяви, він розцінив слова Зеленського як втручання в американські вибори. Пізніше глава держави уточнив, що його цікавить тільки те, як можна було прослуховувати президента.

Порошенко не відкинув, що до оприлюднення фрагментів його бесід із Байденом причетний Офіс президента, а головна мета замовників скандалу – руйнування відносин між Україною та США. Водночас експрезидент стверджує, що аудіофайли, які опублікував Деркач, – сфабриковано, але “сировину” він міг отримати на Банковій.

Представник Байдена Ендрю Бейтс сказав, що записи сильно відредагували, але навіть у такому вигляді вони – “не більше ніж дірка від бублика”.

В Офісі генпрокурора повідомили, що записи розмов вивчають у Державному бюро розслідувань і Національному антикорупційному бюро. ДБР розслідує справу за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, а НАБУ – за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

10 вересня мінфін США вніс Деркача до списку санкцій, заявивши, що він є російським агентом і намагається втрутитися в майбутні вибори президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *