400 тис. документів із реєстру юридичних осіб Багамських Островів потрапили в публічний доступ, їх оприлюднила ініціатива Distributed Denial of Secrets (DDoS). Серед її засновників – американські журналісти Емма Бест і Лоракс Горн, інші члени команди – анонімні інтернет-активісти.
Згідно з витоком із реєстрів, громадяни понад 100 країн зверталися до цієї юрисдикції в Карибському басейні для реєстрації бізнесу. Підприємства реєстрували й десятки українців, повідомив 1 червня сайт “Радіо Свобода”.
Більшість власників офшорних компаній на Багамах – непублічні бізнесмени, добре відомо лише кілька прізвищ.
Колишній голова Центральної виборчої комісії, ексдепутат Верховної Ради Сергій Ківалов є співзасновником фірми Golden Gate Bay Limited, яка, зі свого боку, заснувала низку підприємств та установ в Україні, зокрема Міжнародний гуманітарний університет.
Банкір і промисловець Костянтин Жеваго був одноосібним директором компанії Pharma Distributing Corp., яка займалася дистрибуцією медичних препаратів у Латинській Америці і країнах Карибського басейну. У пресслужбі бізнесмена заявили, що компанія давно припинила своє існування.
Прізвище нинішнього в.о. глави підприємства “Укрспирт” Сергія Блескуна трапляється в масиві даних про компанію Drink Inc., яка у 2000-х роках володіла фірмою “Дрінкс Україна”, що випускала напої під торговою маркою “Смак”.
Багамську компанію Real Estate Holding Ltd. зареєстрували бізнесмени з Одеси, серед яких сім’я Урбанських. Ігор Урбанський і його син Олександр були народними депутатами попередніх скликань (зараз у Раді працює ще один син Ігоря Урбанського – Анатолій).
Журналісти не вперше отримують у своє розпорядження матеріали з реєстрів офшорних юрисдикцій. Найрезонансніший витік стався 2016 року, коли надбанням громадськості стали документи панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. У Panama Papers фігурувало понад 100 політиків і відомих людей – від тодішнього українського президента Петра Порошенка і друзів президента Росії Володимира Путіна до футболіста Ліонеля Мессі.