Від визнання неконституційними окремих положень законів “Про альтернативні джерела енергії” та “Про ринок електроенергії” постраждають представники українського бізнесу та інвестори, заявила директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк 16 вересня на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.
“Від прийняття рішення Конституційного Суду про визнання неконституційним “зеленого” тарифу й узагалі механізму підтримки “зеленої” енергетики постраждають саме бізнес, домогосподарства та інвестори, які наперед планують брати участь в аукціонах, які не йдуть на механізм “зеленого” тарифу”, – сказала вона, коментуючи те, що Конституційний Суд розпочав провадження щодо оскарження “зелених” тарифів.
Представниця Асоціації сонячної енергетики України Тетяна Лисовець додала, що асоціація приєднується до захисту “зеленої” енергетики в Конституційному Суді.
Вона сказала, що 47 нардепів, які подали у КС подання про неконституційність положень, порушують “своїми руками змінене законодавство”, яке почало діяти з 1 серпня. Це викликає нерозуміння у інвесторів, вони розчаровуються в гарантії держави щодо інвестиційного клімату та повернення інвестицій, додала Лисовець.
У розвитку поновної енергетики не зацікавлені українські бізнесмени, яким цікавий “грабіж традиційної енергетики”, заявив співзасновник Асоціації відновлюваної енергетики України Ігор Тинний.
“Коли після 11 років [дії] правил хтось намагається поставити їх під сумнів, падає рейтинг інвестиційної привабливості України. Хто зацікавлений у цьому? Феросплавне лобі, пани [Ігор] Коломойський, [Геннадій] Боголюбов, [Віктор] Пінчук – це люди, які не зацікавлені в розвитку будь-якої нової енергетики, зацікавлені лише у грабунку існуючої традиційної”, – сказав Тинний.
На розгляді Конституційного Суду наразі подання 47 нардепів, які хочуть визнати неконституційними низку положень законів “Про альтернативні джерела енергії” та “Про ринок електроенергії”. За даними “Цензор.НЕТ”, його подали депутати, які входять “в орбіту впливу Коломойського”.