Слідча група при Генпрокуратурі Польщі клопотала про арешт трьох диспетчерів, які чергували в аеропорту Смоленська в день аварії польського урядового літака Ту-154М 10 квітня 2010 року. Про це повідомляє РАР із посиланням на прессекретарку прокуратури Єву Бялик.
Клопотання спрямовано до окружного суду Варшави.
Цей крок є першим на шляху до видання міжнародного ордера на арешт. Після ухвалення судом рішення про тимчасовий арешт диспетчерів слідчі зможуть вжити заходів щодо їх затримання.
“Обвинувачення, висунуті диспетчерам, стосуються умисного доведення до авіакатастрофи, яка призвела до смерті великої кількості людей”, – заявила Бялик.
Генпрокуратура Польщі кілька десятків разів зверталася до Росії з проханнями допитати фігурантів справи й оголосити обвинувачення, проте вони залишилися без відповіді.
Агентство пише, що слідство встановило: радіолокаційна система приземлення, використовувана смоленскими диспетчерами, у день катастрофи літака вийшла з ладу. Вони не мали інформації про точне положення літака, проте давали пілотам команди на зниження та приземлення.
Літак Ту-154, у якому перебували президент Польщі Лех Качинський із дружиною та 86 членами урядової делегації, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Усі, хто перебував на борту, загинули.
За версією Росії, авіакатастрофа сталася після вимоги командувача повітряних сил Польщі Анджея Бласіка йти на приземлення, незважаючи на складні метеоумови. У Польщі цю версію відкидають.
У березні 2015 року головна військова прокуратура Польщі висунула обвинувачення двом диспетчерам аеропорту Смоленська у справі про катастрофу літака.
У лютому 2016 року Польща ініціювала повторне розслідування обставин катастрофи Ту-154. У міноборони Польщі заявляли, що літак міг розбитися в повітрі.
3 квітня 2017 го стало відомо, що Польща має намір висунути обвинувачення в навмисному провокуванні трагедії під Смоленськом двом російським авіадиспетчерам і невідомій людині, яка перебувала у вежі контролю польотів. Кремль відкинув обвинувачення.