МЗС України вимагає, щоб хасидів посадили на карантин у Білорусі

Міністерство закордонних справ України просить владу Білорусі забезпечити дотримання прочанами-хасидами, які перебувають на білорусько-українському кордоні, карантину строком на 14 днів. Про це 16 вересня повідомила пресслужба українського МЗС.

Українські дипломати нагадали, що згідно з чинними в Білорусі карантинними обмеженнями, іноземці, які прибувають у країну, мають проходити двотижневу самоізоляцію. Транзитний проїзд через територію Білорусі допускають протягом 48 годин із метою проходження в державу постійного або тимчасового проживання.

“Переважна більшість паломників перебуває на ділянці кордону понад 48 годин та не є особами, які постійно або тимчасово проживають в Україні, що є порушенням установлених у Республіці Білорусь карантинних правил режиму транзиту”, – заявили у МЗС.

Із 28 серпня до 28 вересня 2020 року кордон України закрили для іноземців у зв’язку із загостренням епідемічної ситуації, таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів 26 серпня.

“Європейська правда” з посиланням на джерела повідомила, що рішення Кабміну було продиктовано прагненням не допустити паломництва хасидів на святкування Рош га-Шана.

14 вересня в Держприкордонкомітеті Білорусі повідомили, що на кордоні з Україною перебуває понад 1,5 тис. хасидів, які вимагають пустити їх на святкування єврейського Нового року (Рош га-Шана). У Держприкордонслужбі України заявили, що очікують на прибуття до кордонів України 4 тис. хасидів.

Зараз кордон із Білоруссю охороняють у посиленому режимі. Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду домовитися з Україною про надання “зеленого коридору” для прочан.

Міністерство закордонних справ України 15 вересня звернулося до влади Білорусі з проханням не оформляти дозволи на виїзд хасидів в Україну.

16 вересня Кабмін України вирішив закрити пункт пропуску “Нові Яриловичі” на кордоні з Білоруссю, де скупчилися групи прочан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *