У Луцьку урочисто відкрили пам’ятник Анні Ярославні

12 вересня в Луцьку, під час святкування 935-ї річниці від дня заснування міста, відбулося урочисте відкриття другого в Україні пам’ятника Анні Ярославні – княжні Київській, королеві Франції.

З цієї нагоди місто вперше відвідав посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен, повідомляє пресслужба Луцької міської ради. 

«Ця церемонія дала мені чудову нагоду вперше приїхати до прекрасного міста Луцька. Я дуже бажаю, щоб цей пам’ятник Анні Київській став символом зміцнення відносин між Україною і Францією. У ті давні часи, навіть важко уявити, якою була подорож цієї молодої дівчини, котра виїхала з Києва і перетнула всю Європу, залишила Україну, щоб одружитися з королем Франції на іншому боці континенту. Вона була могутньою жінкою в авангарді своєї історично епохи, вона уособлює тісний унікальний зв’язок між нашими двома країнами», – зазначив посол.

Григорій Пустовіт зауважив, що сьогодні знаменна подія, адже у Луцьку відкривають пам’ятник королеві Анні, яку люблять в Україні та Франції. За його словами, ця постать об’єднує наші країни.

Він зауважив, що цей пам’ятник минулоріч під час святкування Дня міста Луцьку подарувала київська громада. Автором скульптури є головний куратор “Anne de Kyiv Fest” Федір Баландін. “Окрім пам’ятника, вони тоді для лучан презентували виставу “Едігна”, у якій розповідалося про доньку Анни Ярославівни”, – зазначив він.

Григорій Пустовіт подякував пану Надзвичайному та Поважному Послу Французької Республіки в Україні Етьєну де Понсену за візит до Луцька та участь у святкових заходах.

Надзвичайний та Поважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен зауважив, що йому надзвичайно приємно сьогодні перебувати у Луцьку. За його словами, представники Посольства Французької Республіки в Україні ще жодного разу не бували в обласному центрі Волині, а історія французького та українського народів тісно пов’язана. До слова, Анна Київська була мужньою жінкою, яку поважають у наших країнах. Відкриття пам’ятника цій особистості є ще одним проявом її величі.

Зазначається, що скульптура зображує українську княжну у вигляді юної дівчинки (адже саме дитячі її роки минули в Києві, бо у 18 років княжна одружилася з Генріхом I та переїхала до Франції) із Реймським Євангелієм у руках.

Вперше в Україні пам’ятник Анні Київській було відкрито в сквері на Львівській площі в 2016 році у Києві. А торік, в рамках проєкту «Шлях Королеви» бронзові скульптури урочисто відкрили в одному із найстаріших міст Бельгії – Арлон, а також в королівській столиці Польщі – Кракові. Пам’ятник княжній встановлено також у Версалі та містах-побратимах Києва – французькій Тулузі і в столиці Індонезії Джакарті.

Автори скульптури – головний куратор «Anne de Kyiv Fest» Федір Баландін та скульптор Костя Скритуцький.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *